KVÍZ Úžasné, emotívne, nezabudnuteľné: Bratislava ani nedýchala, historický úspech pre Slovensko

Slovenskí tenisti pred štartom finále Davisovho pohára 2005 - zľava Michal Mertiňák, Dominik Hrbatý, Karol Kučera, Karol Beck a nehrajúci kapitán Miloslav Mečíř Slovenskí tenisti pred štartom finále Davisovho pohára 2005 - zľava Michal Mertiňák, Dominik Hrbatý, Karol Kučera, Karol Beck a nehrajúci kapitán Miloslav Mečíř Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA – Drahí tenisoví priatelia, aj vy máte pocit, akoby to bolo len včera? Naozaj, človeku sa až nechce veriť, že od historického postupu Slovenska do finále Davisovho pohára prešlo už bezmála osemnásť rokov.

Aj keď naši hrdinovia skončili tesne pod vrcholom, senzačné ťaženie rokom 2005 sa nám navždy vrylo do pamäte i do srdca, a daviscupovú rozprávku družiny nehrajúceho kapitána Miloša Mečířa či tímovej jednotky Dominika Hrbatého, môžeme smelo zaradiť k najväčším úspechom športu v krajine pod Tatrami. 

Súčasná generácia okolo najlepšieho slovenského hráča Alexa Molčana je na míle vzdialená od podobných mét, ale vďaka septembrovému triumfu v Aténach sa naši reprezentanti prebojovali do februárovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára. 

Vráťme sa ešte na skok do minulosti. Pri príležitosti vyraďovacej časti finálového turnaja tohtoročného boja o "šalátovú misu", ktorá odštartovala v utorok v španielskej Malage, sme si pre vás pripravili spomienkový kvíz o nezabudnuteľnom úspechu slovenského tenisu.

Zvládnete správne odpovedať na všetky otázky? Nech sa páči, zapnite mozgové závity, zalovte v pamäti a ukážte, aký máte prehľad. Ako vždy, nezabudnite sa podeliť o výsledok v komentároch či na sociálnych sieťach. Príjemné spomínanie a do kvízovania, priatelia!

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}

Viac o téme: Rafael Nadal Davis Cup Michal Mertiňák Karol Beck Dominik Hrbatý Španielsko Holandsko Fernando Verdasco Miloslav Mečíř Ivan Ljubičič Igor Zelenay David Nalbandian Slovensko Česko Argentína Chorvátsko Karol Kučera Davisov pohár Ján Krošlák Gaston Gaudio Guillermo Coria Mariano Puerta Nikola Pilič Mario Ančič

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy