VIDEO Totálne sa utrhol z reťaze: Čapice na ľade a Filip Mešár v siedmom nebi

Slovenský útočník Filip Mešár v drese Kitchener RangersSlovenský útočník Filip Mešár v drese Kitchener Rangers Zdroj: Twitter/Ontario Hockey League

KITCHENER - Slovenský hokejista Filip Mešár sa blysol v noci na stredu svojím prvým hetrikom v kanadskej juniorskej súťaži Ontario Hockey League. K vysokému triumfu Kitchener Rangers nad Erie Otters 10:3 prispel aj asistenciou.

Devätnásťročný útočník strelil dva presné zásahy už počas prvej tretiny a hetrik skompletizoval v 37. minúte počas presilovej hry. V stretnutí zaznamenal šesť striel, pripísal si štyri plusové body a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu.

Prvou bol jeho spoluhráč Antonino Pugliese, ktorý sa presadil štyrikrát. Mešár nastúpil v 11 zápasoch a získal 22 bodov (8+14). Kitchener triumfovali v ôsmom stretnutí v rade. Za Erie skóroval Martin Mišiak, asistenciu dosiahol Ondrej Molnár.

V súťaži QMJHL skóroval Peter Repčík. Útočník Drummondvillu strelil štrnásty gól v sezóne, no jeho tím prehral na ľade Quebecu Remparts 1:3. Center druhej formácie odohral celkom 21 zápasov a získal 23 bodov (14+9).

Viac o téme: OHL Filip Mešár Kitchener Rangers