VIDEO Fanúšikom stuhla krv v žilách: Ostrý hit na Pospíšila, spoluhráč ho okamžite pomstil

Nikita Zadorov (Calgary) a Jeremy Lauzon (Nashville) v pästnom súbojiNikita Zadorov (Calgary) a Jeremy Lauzon (Nashville) v pästnom súboji Zdroj: SITA/AP/George Walker IV

NASHVILLE - Hokejisti Nashvillu vyhrali v zápase zámorskej NHL nad Calgary 4:2. Za hostí hrali Slováci Martin Pospíšil a Adam Ružička, ktorí sa nezapísali do kanadského bodovania.

Prvý menovaný bol ale opäť aktívny, na ľade strávil 15:18 minúty, zápas ukončil s mínuskou, dvoma trestnými minútami, jedným hitom a troma strelami na bránu.

V zápase museli byť ostražití aj rozhodcovia, ktorí udelili množstvo trestov. Poriadnu porciu od rozhodcov inkasoval aj hráč Nashvillu Jeremy Lauzon. Ten v druhej tretine pri mantineli podrazil práve slovenského útočníka Martina Pospíšila. V tomto momente spozorneli najmä fanúšikovia Flames.

Pospíšil má za sebou už päť otrasov mozgu a každý ďalší by mu mohol ukončiť sľubne naštartovanú kariéru. Našťastie, 24-ročný odchovanec zvolenského hokeja sa z ľadu zdvihol a odkorčuľoval na lavičku svojho tímu.

Zákrok obrancu Predators neostal bez povšimnutia a okrem rozhodcu sa do Lauzona pustil aj Pospíšilov spoluhráč Nikita Zadorov. Ten mu v pästnom súboji razatne vysvetlil, že k slovenskej hviezde tímu sa takto správať nebude.