Incident na Maracane môže mať dohru: FIFA začala konania proti Brazílii a Argentíne

Násilné správanie fanúšikov na MaracaneNásilné správanie fanúšikov na Maracane Zdroj: SITA/AP/Silvia Izquierdo

ZÜRICH - Medzinárodná futbalová federácia začala disciplinárne konania proti Brazílii a Argentíne po ich stredajšom zápase kvalifikácie MS 2026.

Dôvodom je násilné správanie fanúšikov, v dôsledku ktorého sa stretnutie na štadióne Maracana v Riu de Janeiro začalo s takmer polhodinovým oneskorením.

Násilné správanie fanúšikov na Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Silvia Izquierdo

Argentínsku futbalovú federáciu obvinili za výtržností fanúšikov a neskorý výkop, brazílsku federáciu zo zlyhania bezpečnostnej organizácie. Výška prípadných sankcií zatiaľ nie je známa. Incident už vo štvrtok odsúdil prezident FIFA Gianni Infantino. "Vo futbale nie je miesto pre takýto druh násilia, či už na ihrisku alebo mimo neho. Hráči, fanúšikovia a funkcionári si zaslúžia bezpečné prostredie," uviedol Infantino na sociálnej sieti.

Úradujúci majstri sveta zvíťazili 1:0 po góle Nicolasa Otamendiho, Brazília utrpela historicky prvú domácu prehru v kvalifikácii MS. Argentína je na čele tabuľky s 15 bodmi, Brazília má na konte sedem bodov a patrí jej šiesta priečka. Informácie priniesla agentúra AP.
 

Viac o téme: FIFA Maracana Brazília Argentína
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/TyC Sports
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy