VIDEO Šok v boji o finále Davis Cupu: Djokovič mal finále na dosah, ale zlyhal a Srbsko tŕpne

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MÁLAGA - Jannik Sinner zdolal v semifinále Davisovho pohára Novaka Djokoviča 6:2, 2:6, 7:5. Taliansky tenista odvrátil svetovej jednotke tri mečbaly a v stretnutí Talianska so Srbskom vyrovnal na 1:1. O postupe do finále tímovej súťaže rozhodne až štvorhra.

Štvrtý hráč poradia ATP Sinner odplatil Djokovičovi porážku z nedeľňajšieho finále Turnaja majstrov, na ktorom predtým získal jeho skalp v základnej skupine. Tentoraz 36-ročného Srba zdolal za dve hodiny a 35 minút vďaka lepšie zvládnutej koncovke vyrovnaného tretieho setu. Za stavu 4:5 odvrátil pri svojom servise tri mečbaly, sám potom uspel na returne a stretnutie suverénne dopodával.

Prvý bod Srbom získal Miomir Kecmanovič. Po vyrovnanom úvode porazil v súboji tímových dvojok Lorenza Musitiho 6:7, 6:2, 6:1.

Vo finále na víťaza čaká Austrália, ktorá v piatkovom úvodnom semifinále vyradila Fínsko a o titul si zahrá druhýkrát za sebou. Získať môže 29. trofej v histórii. Tenisti Talianska i Srbska ovládli tímovú súťaž zhodne raz.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 15

Viac o téme: Novak Djokovič Taliansko Srbsko Miomir Kecmanovič Jannik Sinner Lorenzo Musetti