Žreb rozhodol o osude našich tenistiek: V kvalifikácii o finálový turnaj privítajú túto krajinu

Na snímke sprava slovenská tenistka Viktória Hrunčáková oslavuje víťazstvo so spoluhráčkou Terezou Mihalíkovou Na snímke sprava slovenská tenistka Viktória Hrunčáková oslavuje víťazstvo so spoluhráčkou Terezou Mihalíkovou Zdroj: TASR/Martin Baumann

MALAGA - Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2024 Slovinsko.

Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v Malage. Hrať sa bude 12.-13. apríla s najväčšou pravdepodobnosťou v bratislavskom NTC.

Slovenský tím bol pred žrebom nasadený a okrem Slovinska ešte mohol dostať za súpera Belgicko, Veľkú Britániu, Brazíliu, Poľsko, Ukrajinu, Mexiko, alebo Japonsko. Budúcoročný finálový turnaj sa opäť uskutoční v Seville. Istú účasť už majú obhajkyne trofeje Kanaďanky, Talianky, domáce Španielky a Češky, ktorým udelili voľnú kartu.

Nebezpečný súper

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku potešilo, že zverenky kapitána Mateja LIptáka budú hrať pred domácimi fanúšikmi. "Veľmi sa teším, že budeme hrať v domácom prostredí. V tímových súťažiach je to veľká výhoda. Slovinky však majú veľmi nebezpečný a silný tím. Kaja Juvanová a Tamara Zidanšeková sú mladé hráčky, ktoré už boli hlboko v prvej svetovej päťdesiatke.

Očakávam veľmi vyrovnaný zápas. Verím, že naše dievčatá zvíťazia a prebojujú sa medzi 12 najlepších tímov sveta. Bude sa hrať tesne pred štartom antukovej sezóny. O povrchu sa rozhodneme po porade s kapitánom a hráčkami," uviedol Moška.

Určiť favorita je podľa Liptáka ťažké

Slovenský kapitán Matej Lipták považuje Slovinky za kvalitného, no hrateľného súpera. "Slovinsko hralo tento rok na finálovom turnaji a dostalo sa až do semifinále, čo najlepšie vypovedá o ich sile. Je to kvalitný tím, ktorý by som prirovnal k nášmu. Rebríčkové postavenie ich hráčok nie je až také vysoké, aktuálne majú dve hráčky na hranici stovky.

Sú to však stabilné tenistky, ktoré dokážu potrápiť a zdolať aj oveľa lepšie hráčky. Tímová súťaž a reprezentácia je pre ne dôležitá, dokážu sa vypnúť k výborným výkonom a majú tímového ducha. Aj preto ich vnímam podobne ako slovenské družstvo," povedal Lipták pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Na snímke kapitán slovenskej Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Určiť favorita nadchádzajúceho stretnutia by bolo podľa jeho slov naozaj ťažké. "Myslím si, že stretnutie je veľmi otvorené. Dôležitú úlohu môže zohrať práve domáce prostredie, ktoré bude našou výhodou. Slovinsko je však blízko, takže sa budú môcť prísť pozrieť aj ich fanúšikovia. Musíme zvoliť dobrý povrch a veriť, že naše baby budú zdravotne aj herne čo najlepšie pripravené.

Očakávam veľmi ťažké stretnutie, je to kvalitný súper, no určite je hrateľný. Keď sa baby dobre pripravia, pevne verím, že by sme mohli sláviť úspech. Do stretnutia pôjdeme pozitívne a sebavedomo," dodal Lipták, ktorý je kapitán slovenského tímu už od roku 2009. Stretnutie proti Slovinsku bude už jeho tridsiate v poradí s bilanciou 15 výhier - 14 prehier.

Slovenkám v tomto roku tesne ušiel postup na finálový turnaj, keď v apríli podľahli v Bratislave Taliansku 2:3. V novembri zdolali v NTC aréne Argentínu 3:1 a udržali sa v I. svetovej skupine.  

žreb kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2024:

Austrália - Mexiko
Švajčiarsko - Poľsko
Francúzsko - Veľká Británia
USA - Belgicko
Japonsko - Kazachstan
Brazília - Nemecko
SLOVENSKO - Slovinsko
Ukrajina - Rumunsko

Viac o téme: Slovensko Slovinsko Pohára Billie Jean Kingovej
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy