VIDEO Lazaret im nerobí žiadny problém: Real vyhral rozdielom triedy bez akéhokoľvek pardonu

Hráč Rodrygo z Realu Madrid sa raduje z góluHráč Rodrygo z Realu Madrid sa raduje z gólu Zdroj: TASR/AP/Jose Breton

CÁDIZ - Futbalisti Realu Madrid poskočili po 14. kole na prvé miesto španielskej La ligy. V nedeľňajšom stretnutí potvrdili pozíciu favorita, keď na ihrisku Cádizu triumfovali 3:0.

Na prvom mieste majú náskok jeden bod na Gironu, ktorú však v pondelok čakala dohrávka kola proti Atleticu Bilbao. Útočník Realu Rodrygo sa na víťazstve podieľal dvoma gólmi a aj prihrávkou na presný zásah Judea Bellinghama, ktorý uzavrel skóre.

Cádiz nezvíťazil už v deviatom zápase po sebe a v 20-člennej tabuľke mu so ziskom 10 bodov patrí priebežné 16. miesto.

Hráči Realu Sociedad San Sebastian zvíťazili 2:1 nad Sevilla FC. Sevilla nevyhrala už v siedmom stretnutí po sebe a po 13 zápasoch má na konte 12 bodov. San Sebastian si víťazstvom upevnil pozíciu v prvej šestke tabuľky. Duel sa v 88. minúte predčasne skončil pre obrancov Sevilly Sergia Ramosa a Jesusa Navasa. Prvý menovaný dostal červenú kartu po faule na Braisa Méndeza na hranici šestnástky, Navas za následné protesty.

Hráči Villarreal CF zvíťazili nad CA Osasuna 3:1. Všetky góly padli až po prestávke, hetrikom sa na víťazstve domácich podieľal útočník Jose Luis Morales. Pre Villarreal to bolo prvé víťazstvo po dvoch prehrách, Osasuna nezvíťazila už v štyroch dueloch po sebe. Villareal má po 14 odohratých zápasoch 15 bodov, Osasuna o jeden menej.

La liga - 14. kolo:

Villarreal CF - CA Osasuna 3:1 (0:0)
Góly: 57., 71.  a 80. Morales - 78. Catena

Real Sociedad San Sebastian - Sevilla FC 2:1 (2:0)
Gól: 3. Dmitrovič (vl.), 22. Sadiq - 60. En Nesyri. ČK: 88. Ramos po faule, Navas za nešport. správanie (obaja Sev.)

Cadiz CF - Real Madrid 0:3 (0:1)
Góly: 14. a 64. Rodrygo, 74. Bellingham

Betis Sevilla - Las Palmas 1:0
Gól: 19. Willian José

Viac o téme: Real Madrid Sevilla FC Villarreal CF Cádiz CF