VIDEO Krásne druhé miesto, ale Petra chcela viac: Vlhová dobre vie, čo ju stálo víťazstvo

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová reaguje v cieli 2. kola slalomu Svetového pohára v americkom KillingtoneSlovenská lyžiarka Petra Vlhová reaguje v cieli 2. kola slalomu Svetového pohára v americkom Killingtone Zdroj: TASR/AP/Robert F. Bukaty

KILLINGTON - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila na druhom mieste v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v americkom Killingtone.

Na domácu víťazku Mikaelu Shiffrinovú stratila 33 stotín sekundy. Američanka si pripísala jubilejný 90. triumf v prestížnom seriáli, čím zlepšila svoj rekord. Tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová (+1,37).

Vlhová vyrovnala svoje maximum z Killingtonu, v tomto americkom stredisku obsadila druhú priečku piatykrát v kariére a pripísala si 69. pódium vo SP. Posunula sa na priebežné druhé miesto v celkovom poradí a tretie v bodovaní disciplíny.

"Som spokojná so svojou jazdou v druhom kole. Prvé mi však nevyšlo podľa predstáv, a preto som dnes prehrala a skončila druhá. Mikaela bola silnejšia, ako ja," uviedla slovenská pretekárka podľa agentúry AP.

Shiffrinová svojím 55. triumfom v slalome potvrdila pozíciu líderky celkového poradia SP i priebežnej klasifikácie disciplíny. "Ďakujem fanúšikom, že boli veľmi hluční. Dodali mi energiu, ktorá mi veľmi pomohla k víťazstvu. Je to pre mňa špeciálny triumf na tomto mieste. Chcela som veľmi vyhrať a teším sa, že sa mi to podarilo. Verím, že to bola dobrá show pre divákov," uviedla pre televíziu FIS Shiffrinová, ktorá bola najrýchlejšia v oboch kolách.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

Viac o téme: Petra Vlhová Slalom Wendy Holdenerová Mikaela Shiffrinová Killington