VIDEO Škandál, ktorý otriasa celou NHL: Čo sa stalo v Chicagu? Generálny manažér prehovoril

Útočník Corey Perry a generálny manažér Chicaga Kyle DavidsonÚtočník Corey Perry a generálny manažér Chicaga Kyle Davidson Zdroj: Športky - SITA/AP/George Walker IV, Chris Sweda/Chicago Tribune

CHICAGO - Útočník Corey Perry končí v Chicagu. Klub z NHL na webe informoval o tom, že tridsaťosemročného hokejistu kvôli nešpecifikovanému prehrešku umiestnil na listinu nechránených hráčov, aby s ním mohol ukončiť zmluvu.

"Po internom vyšetrovaní sme dospeli k záveru, že Corey Perry neospravedlniteľným spôsobom porušil nielen podmienky zmluvy, ale aj vnútorné klubové pravidlá," uviedol klub vo vyhlásení. "Ak si ho nikto nevyberie, ukončíme s ním zmluvu," dodal.

Rozhodnutie klubu bolo jasné, avšak neuviedlo, čo presne kanadský hokejista urobil. Celým zámorím sa dokonca začali šíriť fámy, že Perry mal pomer s matkou jednotky draftu Connora Bedarda. Tieto správy však dementovali ľudia z prostredia klubu, rovnaké stanovisko zaujal aj generálny manažér Kyle Davidson. Ten sa po kauze postavil pred novinárov a deväť minút reagoval na nepríjemnú situáciu. 

"Toto sa netýka žiadnych iných hráčov ani ich rodinných príslušníkov. Podobné dohady sú nechutné a znepokojujúce. Nemôžem zájsť do detailov, keďže sú do incidentu zapojení konkrétni zamestnanci. Liga aj hráčska asociácia NHLPA boli o situácii upovedomení. Ide o incident v rámci klubu," povedal Davidson. 

Zároveň viackrát upozornil na to, že nemôže poskytnúť viac informácií a odmietol, že by sa Perry dopustil trestného činu. 

Držiteľ Hart Trophy a Maurice Richard Trophy z roku 2011 sa v zostave Chicaga neobjavil od 19. novembra. Do Chicaga prišiel v lete z Tampy Bay a s Blackhawks podpísal ročný kontrakt na štyri milióny dolárov.

V doterajšom priebehu sezóny 38-ročný Perry odohral 16 zápasov s bilanciou štyroch gólov a deviatich prihrávok. V NHL nastupoval aj za Montreal, Dallas a Anaheim, s ktorým v roku 2007 vyhral Stanleyho pohár.

Klub z veterného mesta musí riešiť ďalší veľký problém. Pred pár rokmi sa v tíme objavili sexuálne prehrešky, ktoré však Blackhawks zamietli pod koberec. Po prevalení škandálu skončil v tíme slávny tréner Joel Quenneville, ktorý sa k hokeju odvtedy nevrátil. 

Viac o téme: Chicago Blackhawks Corey Perry Kyle Davidson
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/CHGO Blackhawks, Charlie Roumeliotis
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy