Čelí kritike fanúšikov i médií: Hotovo, vieme, kto povedie reprezentáciu na EURO 2024

Tréner švajčiarskej futbalovej reprezentácie Murat YakinTréner švajčiarskej futbalovej reprezentácie Murat Yakin Zdroj: SITA/AP/Andreea Alexandru

BERN - Murat Yakin napriek kritike verejnosti i médií povedie futbalistov Švajčiarska na majstrovstvách Európy 2024 v Nemecku, po ktorých mu má vypršať kontrakt.

Informovala o tom tamojšia asociácia, podľa ktorej štyridsaťdeväťročný rodák z Bazileja doteraz splnil všetky zmluvne dané ciele.

"Presvedčil nás, že je stále tým pravým mužom na pozícii trénera národného tímu," uviedol riaditeľ mužstva Pierluigi Tami. "Aj keď sme v kvalifikácii o Euro štyrikrát remizovali a raz prehrali, má Murat Yakin našu plnú dôveru," povedal predseda švajčiarskej asociácie Dominique Blanc.

Švajčiarsko skončilo v skupine I druhé o päť bodov za víťazným Rumunskom. Pod Yakinom, ktorý vedie národný tím od roku 2021, splnilo všetky ciele: postup na majstrovstvá sveta 2022 v Katare, účasť v osemfinále svetového šampionátu (v ktorom podľahlo Portugalcom 1:6), udržanie v skupine A Ligy národov (v ktorej narazilo aj na Česko) a nakoniec kvalifikáciu na Euro v Nemecku.

Viac o téme: Švajčiarsko EURO 2024 Murat Yakin
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy