Po bolestivej prehre ďalšia tvrdá rana: Gašparík potvrdil to, čo nechcel počuť žiadny Trnavčan

Na snímke hráči Spartaka Trnava pózujú pred zápasom Na snímke hráči Spartaka Trnava pózujú pred zápasom Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Veľké sklamanie nastalo v Trnave po štvrtkovom zápase v Európskej konferenčnej lige.

Spartak vo svojom záverečnom domácom dueli v H-skupine prehral s Ludogorcom Razgrad 1:2, keď inkasoval v úplnom závere. Trénera Trnavčanov Michala Gašparíka hnevalo najmä to, že pred rozhodujúcim gólom mohli o triumfe rozhodnúť aj jeho zverenci, protiútoky však neriešili podľa jeho predstáv. Spartaku navyše vypadol pilier mužstva Lukáš Štetina.

Hostí poslal do vedenia v 74. minúte Kwadwo Duah, o štyri minúty neskôr vyrovnal Erik Daniel. Brankár Dominik Takáč potom zlikvidoval hosťom pokutový kop, keď vyrazil strelu Oliviera Verdona, no tí napokon rozhodli z poslednej akcie duelu v piatej minúte nadstavenia zásluhou Matiasa Tissera.

"Mrzí ma prehra po takomto priebehu. Prvý polčas bol vyrovnaný, nevedeli sme sa presadiť. V druhom sme striedali smerom do ofenzívy, chceli sme hrať na víťazstvo. Podarilo sa nám vyrovnať, ale napokon sme prehrali, je to veľká škoda," povedal Gašparík po zápase.

Je to veľká škoda, takto prehrať

Kormidelník Spartaka urobil v druhom polčase viacero zmien, Trnava sa po nich dostávala viac do šancí. "Po vyrovnaní Daniela sa hral zrazu výborný futbal. Obaja chceli vyhrať, no my sme boli dezorganizovaní, mali sme riešiť niektoré situácie inak. Je to veľká škoda, takto prehrať. Za výkony v skupine sa nemusíme hanbiť, ale chceli sme sa rozlúčiť s fanúšikmi víťazstvom," dodal Gašparík.

Trnavčania mali po vyrovnaní niekoľko sľubných brejkov, po ktorých mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Eufóriu na tribúnach znásobil aj úspešný zákrok Takáča pri penalte.

"Boli to nervy, vrátili sme divákov do deja. Ale pokašlali sme nejaké akcie v záverečných piatich minútach, keď sme mohli rozhodnúť. Teší ma však, že na konci bolo cítiť, že sme chceli vyhrať, hráči išli na krv.

Ale vzhľadom na to, že boli v tom čase na ihrisku skúsení hráči, musím zhodnotiť, že sme to nezvládli. Na jednej strane je to zbrklosť mojich hráčov, ale na druhej strane aj kvalita súperovej obrany. A tá bola o niečo vyššia ako kvalita našej útočnej štvorky," sklamane konštatoval tréner Spartaka.

V záverečnom zápase skupiny sa Trnava predstaví na pôde Fenerbahce v Istanbule, ktorý bojuje o postup do vyraďovačky. No musí sa zaobísť bez dvoch opôr.

"Budeme mať problém, lebo nám vypadol Štetina a bude to asi na dlhšie, lebo ho pichlo v svale. Navyše sa nám vykartoval Koštrna. Vracajú sa Djuričin aj s Gorositom. Verím, že si to nepokazíme, v Istanbule bude dobrý zápas," uzavrel Gašparík.