Na jar očarila Bratislavu, potom zaskočila svet: Talianka vyslala verejnosti dôležitú správu

kapitánka tímu Talianska Tathiana Garbinová počas zápasu kvalifikácie na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovejkapitánka tímu Talianska Tathiana Garbinová počas zápasu kvalifikácie na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

RÍM - Kapitánka talianskych tenistiek v Billie Jean King Cupe Tathiana Garbinová má za sebou druhú operáciu kvôli odstráneniu zhubného nádoru v žalúdku. Bývalá profesionálna tenistka dnes na instagrame uviedla, že zákrok dopadol úspešne.

Štyridsaťšesťročná Garbinová sa diagnózu dozvedela počas US Open a na prvej operácii bola v októbri. Napriek tomu začiatkom novembra viedla talianske tenistky na finálovom turnaji BJK Cupu v Seville, kde prehrali v rozhodujúcom dueli s Kanadou. Práve potom bývalá 22. hráčka svetového rebríčka prvýkrát verejne prehovorila o svojom zdravotnom stave.

"Operácia prebehla dobre vďaka profesionalite a schopnostiam profesora Lippolisa a jeho celého tímu, prechovávam k nim najhlbšiu vďačnosť," napísala dnes zhruba dva dni po druhom zákroku. 

Viac o téme: Taliansko Tathiana Garbinová Pohár Billie Jean-Kingovej
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy