Nie, do tohto počasia vás nepustíme: Najhoršie obavy sa potvrdili, lyžovanie ide bokom

Organizátori odstraňujú sneh z trate po posunutí pretekov zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarov v americkom stredisku Beaver CreekOrganizátori odstraňujú sneh z trate po posunutí pretekov zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarov v americkom stredisku Beaver Creek Zdroj: TASR/AP/John Locher

BEAVER CREEK - Nepriaznivé počasie zapríčinilo zrušenie aj druhého zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarov v americkom stredisku Beaver Creek. Sobotňajšia súťaž sa nemohla uskutočniť pre silný vietor. Informovala o tom agentúra APA.

Jury rozhodla už v piatok o zrušení prvého zjazdu pre husté sneženie. Zostáva otázne, či sa na zjazdovke Birds of Prey bude môcť uskutočniť aspoň nedeľný super-G (18.45 SEČ).

Počasie zatiaľ v tejto sezóne zjazdárom nepraje. Pre silné sneženie sa nemohli uskutočniť už 11. a 12. novembra úvodné dva zjazdy SP, ktoré mali pretekári absolvovať na novej atraktívnej zjazdovke pod Matterhornom v strediskách Zermatt a Cervinia. Jedny z pretekov by mali nahradiť 14. decembra vo Val Gardene.

Zrušený bol aj októbrový obrovský slalom v rakúskom Söldene, ktorý stopli v priebehu 1. kola pre silný vietor. Posledný pretekár, ktorý zišiel ľadovec Rettenbach, bol Slovák Adam Žampa. Muži tak zatiaľ stihli v alpskom kalendári absolvovať iba jednu súťaž - 18. novembra slalom v rakúskom Gurgli, ktorý vyhral domáci Manuel Feller.

Viac o téme: Beaver Creek Zjazd
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy