VIDEO Gól ako z učebnice kanoniera: Slovenský útočník udrel v predĺžení ako blesk

Slovenský hokejista Martin ChromiakSlovenský hokejista Martin Chromiak Zdroj: Profimedia

THOUSAND PALMS - Slovenský hokejista Martin Chromiak zaznamenal v noci na nedeľu svoj šiesty gól v prebiehajúcej sezóne zámorskej AHL.

Dvadsaťjedenročný krídelník rozhodol v predlžení o víťazstve Ontaria nad Coachellou (4:3 pp) a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

Chromiak skóroval v 63. minúte, keď sa dostal do prečíslenia s Michailom Malcevovom. Jeho spoluhráč mu prihral a slovenský útočník strelou z prvej prestrelil Chrisa Driedgera.

Chromiak sa presadil po troch stretnutiach, v ktorých vyšiel bodovo naprázdno, celkovo má po 19 dueloch sezóny na konte desať bodov za šesť gólov a štyri asistencie.

Výhry Sýkoru, Kocha aj Kňažka

Do štatistík sa v noci na nedeľu nezapísal Adam Sýkora, ale jeho Hartford uspel proti Lehigh Valley Phantoms (5:4 pp). Z víťazsta sa tešil aj obranca Patrik Koch, ktorého Tucson Roadrunners zdolal San Jose Barracuda 7:5.

Cleveland v zostave so Samuelom Kňažkom triumfoval nad Uticou 4:2. Pre zranenie nehral za San Diego Pavol Regenda.

Viac o téme: Ontario Reign Martin Chromiak Coachella Valley Firebirds