Barcelona ho získala na hosťovanie: Atlético potopil jeho kmeňový hráč, i tak oslavoval

Joao Félix rozhodol o vítazstve Barcelony Joao Félix rozhodol o vítazstve Barcelony Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti Barcelony vyhrali v nedeľňajšom šlágri 15. kola španielskej La Ligy nad Atléticom Madrid 1:0. Triumf zaistil pre domácich v 28. minúte Joao Félix a jeho tím tak zvládol priamy súboj o tretie miesto.

Jediný gól stretnutia prišiel po dobrej ofenzívnej práci Raphinhu, ktorý dokázal poslať v obklopení troch obrancov loptu na Félixa. Ten prekonal lobom brankára Jana Oblaka z kraja malého vápna. Barca má tak momentálne náskok tri body na Atlético a na vedúci Real Madrid a druhú Gironu stráca štyri. Nedeľňajšieho súpera zdolala tretíkrát za sebou 1:0.

Sevilla remizovali v nedeľňajšom s Villarrealom 1:1. Domáci išli do vedenia ako prví, no udržali ho len dve minúty. S jedným zápasom k dobru sú na pätnástom mieste, hostia poskočili na dvanástu priečku. Aj ďalšie dva zápasy sa skončili deľbou bodov.

Almeria remizovala s Realom Betis 0:0, keď nevyužila početnú prevahu, ktorú mala od vylúčenia Hectora Bellerina v 27. minúte. Získala však prvý bod po šiestich zápasoch a štvrtý v sezóne, na predposlednú Granadu stráca tri. Hostia zostali na siedmej priečke.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj duel medzi RCD Mallorca a Deportivom Alavés. V základe domácich bol aj slovenský obranca Martin Valjent, ktorý odohral celý zápas. Jeho tím poskočil v neúplnej tabuľke na šestnáste miesto, hostia sú trinásti.