VIDEO 500-tisíc dolárov je veľké lákadlo: Čarodej z Wisconsinu si vyšliapol na bostonskú armádu

Basketbalisti Indiany Pacers Tyrese Haliburton a Buddy HieldBasketbalisti Indiany Pacers Tyrese Haliburton a Buddy Hield Zdroj: SITA/AP/Darron Cummings

INDIANA - Basketbalisti Indiany zvíťazili v NBA nad doterajším lídrom súťaže Bostonom 122:112 a zároveň postúpili do semifinále novovzniknutého turnaja.

V Las Vegas sa vo štvrtok stretnú s víťazom duelu medzi New Yorkom a Milwaukee o to, kto bude môcť hrať v sobotňajšom finále o novú trofej. V Západnej konferencii si miesto v semifinále NBA Cupu vybojovalo New Orleans výhrou 127:117 nad Sacramentom. Jeho ďalším súperom bude lepší zo zápasu Los Angeles Lakers – Phoenix.

Hráči Indiany od začiatku hlásia, že nový turnaj je pre nich veľmi atraktívny, pretože im dáva väčšiu možnosť získať trofej ako sú ich šance na titul šampióna NBA. A túžbu uspieť ukázali aj proti favorizovanému Bostonu.

Účinnú kolektívnu hru Pacers podporil skvelým individuálnym výkonom Tyrese Haliburton. Zaznamenal triple-double za 26 bodov, 13 asistencií a 10 doskokov. Trafil päť trojok, jeho spoluhráči pridali ďalší štrnásť.

"Ani neviem, čo nás motivovalo viac. To, že sa bojovalo o postup, alebo predchádzajúca konfrontácia. Prehra o 51 bodov v nás zanechala trpkú pachuť," pripomenul Haliburton podľa AP.

Prvý kariérny triple double v najvhodnejšej chvíli

Boston, ktorý ťahali Jayson Tatum s 32 a Jaylen Brown s 30 bodmi, pritom pred polčasom viedol až o deväť bodov. Indiane patrila tretia štvrtina, ale ani domáci nedokázali udržať až jedenásťbodové vedenie. Ešte minútu a pol pred koncom bolo vyrovnané, než premenil trojku s faulom Haliburton. Pacers vzápätí pridali ďalšie dva trojbodové koše a zápas rozhodli.

Ťahúňom New Orleans bol Brandon Ingram s 30 bodmi. Pelicans pomohol zmazať stratu z úvodu zápasu, v ktorom Kings premenili 12 z prvých 14 striel a ujali sa vedenia 32:17. Potom ale basketbalisti New Orleans zabrali a ďalšiu časť zápasu od koncovky prvej štvrtiny ovládli 28:5.

Brandon Ingram ťahal New Orleans

Sacramento, naopak, úplne vypadlo z tempa, jeho hráči minuli 16 z 18 pokusov a celkom do prestávky nazbierali desať strát. Pelicans otočili skóre av druhom polčase už súpera do vedenia ani raz nepustili.

"Toto je pre nás príležitosť povyrásť, môžeme byť v niečom prví. Je to úvodný ročník súťaže, zápasy majú svoj význam. Je nám jedno s kým hráme, kde sa hrá, chceme zvíťaziť. To je spôsob myslenia, ktorý si chceme v šatni pestovať," povedal tréner New Orleans Willie Green.

Sacramento v turnaji prehralo prvýkrát, všetky štyri zápasy započítavané do základnej časti popredným ovládlo. Nezachránil ich ani výkon De'Aarona Foxa, ktorý dal rovnako ako Ingram 30 bodov, a triple-double Domantasa Sabonisa za 26 bodov, 13 doskokov a 10 asistencií.