Čistky a kompletná výmena vedenia: Zásadná správa pre slovenskú reprezentáciu!

Hráči Slovenska v malom futbaleHráči Slovenska v malom futbale Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - Branislav Škorec skončil po vzájomnej dohode na poste trénera slovenskej reprezentácie v malom futbale. O jeho nástupcovi rozhodne Výkonný výbor Slovenského zväzu malého futbalu v najbližšom období.

Škorec nastúpil na pozíciu hlavného trénera v októbri 2022 namiesto Ladislava Borbélyho. V máji tohto roka priviedol tím k tretiemu miestu na kvalitne obsadenom EMF Nations Games v Galante, kde Slováci dvakrát zdolali úradujúcich majstrov sveta z Rumunska. Vrcholom tohto roka boli MS na prelome októbra a novembra, kde Slovensko obsadilo siedmu priečku po štvrťfinálovej prehre s Maďarskom 0:1.

"Ďakujem celému SZMF za možnosť viesť reprezentáciu Slovenska v malom futbale. Pre mňa osobne to bola veľká česť a k svojim úlohám som počas celého obdobia pristupoval s maximálnym nasadením a odhodlaním. Z tohto angažmánu si odnášam veľké množstvo skúseností, ktoré verím, že v budúcnosti naplno zužitkujem. Novému trénerovi želám veľa úspechov a verím, že posunie malý futbal športovo a výsledkovo na vyššie ako štvrťfinálové pozície," uviedol Škorec pre webstránku SZMF.

Končí aj celý realizačný tím

Prezident SZMF Peter Králik o zmene na poste kormidelníka SR povedal: "Chcel by som sa Braňovi veľmi pekne poďakovať za jeho profesionálny prístup počas celého trvania zmluvy. Tretie miesto na EMF Nations Games a siedme miesto na MS sú pre Slovensko veľmi dobrými výsledkami. Za to mu patrí veľké uznanie a vďaka.

Po predloženej analýze a reporte z MS sme sa však minulý týždeň obojstranne zhodli na nepredĺžení spolupráce. Spolu s ním končí aj celý realizačný tím. Aktuálne prebiehajú rokovania s potenciálnymi kandidátmi a verím, že nového trénera predstavíme ešte v tomto roku."

Viac o téme: Slovensko Malý futbal Branislav Škorec
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy