Po spornom momente šli do rozhodcu ako osy: Hráči Citizens sa môžu dostať do problémov

Tréner City Pep Guardiola a Erling Haaland v roztržke s členmi tímu TottenhamuTréner City Pep Guardiola a Erling Haaland v roztržke s členmi tímu Tottenhamu Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Anglická Futbalová asociácia začala disciplinárne konanie voči Manchestru City v súvislosti s nevhodným správaním sa jeho hráčov voči rozhodcovi v závere nedeľňajšieho ligového šlágra s Tottenhamom (3:3).

Stalo sa tak po tom, čo arbiter neponechal výhodu pre Citizens po faule na Erlinga Haalanda, ktorý vysunul do samostatného úniku Jacka Grealisha.

Niekoľko hráčov úradujúceho anglického šampióna nervózne reagovalo na verdikt Simona Hoopera, ktorý podľa nich zmaril veľkú šancu City. Haaland vyjadril svoj hnev aj po záverečnom hvizde, keď opúšťal trávnik a v protestoch pokračoval aj na sociálnej sieti X.

Tam zverejnil videozáznam s incidentom spolu s hanlivým slangovým výrazom. Hlavný tréner Pep Guardiola po stretnutí uviedol, že hnev svojho útočníka chápe: "Je trochu sklamaný. Dokonca aj rozhodca, keby hral za Manchester City, tak by bol po tomto sklamaný, to je isté."      

Manchester City dostal od FA čas na vyjadrenie sa k incidentom do štvrtka tohto týždňa. Informovala agentúra AFP.

Viac o téme: Fa Manchester City
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy