Tieto správy budú zaujímať aj Slovákov: EURO 2024 v problémoch, hrozia veľké nepríjemnosti

Na snímke logo budúcoročných ME vo futbale v Hamburgu v sobotu 2. decembra 2023Na snímke logo budúcoročných ME vo futbale v Hamburgu v sobotu 2. decembra 2023 Zdroj: TASR/DPA/Christian Charisius

BERLÍN - Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová sa zaviazala k zvýšeniu bezpečnosti na budúcoročných majstrovstvách Európy, pokiaľ pretrvá súčasné riziko terorizmu.

Kontinentálny šampionát sa bude konať v desiatich mestách a je najväčším športovým podujatím v krajine od MS 2006.

V uplynulom období narástla hrozba teroristických útokov motivovaných islamizmom v dôsledku konfliktu na Blízkom východe. "Ak bude situácia rovnaká o šesť mesiacov, čo dnes nemôžeme vedieť, opäť by sme zvýšili naše úsilie," citovala Faeserovú agentúra DPA.

Polícia bude mať počas mesiac trvajúceho šampionátu sídlo v Düsseldorfe, kde odohrá slovenská reprezentácia zápas základnej fázy proti víťazovi B-vetvy play-off. Okrem terorizmu sa ako o probléme hovorí aj o futbalových chuligánoch.

"Spolupracujeme aj na medzinárodnej úrovni, v podstate pri každom zápase. To znamená, že ak prídu chorvátski fanúšikovia, príde aj ich polícia," dodala ministerka.

Majstrovstvá Európy sú na programe od 14. júna do 14. júla. Slovensko sa v E-skupine stretne okrem víťaza B-vetvy (21.6.) aj s Belgickom (17.6.) a Rumunskom (26.6.). Oba duely odohrá vo Frankfurte.

Viac o téme: Nemecko EURO 2024 Nancy Faeserová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy