VIDEO Lobotkovi sa vzďaľuje sen o obhajobe titulu: Neapol v šlágri nestačil na Juventus

Stanislav Lobotka v súboji o loptu Stanislav Lobotka v súboji o loptu Zdroj: Profimedia

TURÍN - Futbalisti SSC Neapol v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom prehrali v piatkovom šlágri 15. kola talianskej ligy na ihrisku Juventusu Turín 0:1. Domáci poskočili na čelo neúplnej tabuľky o bod pred Inter Miláno, ktorý má zápas k dobru.

Juventus natiahol sériu bez prehry v najvyššej domácej súťaži na desať zápasov. O jeho triumfe rozhodol obranca Federico Gatti gólom v 51. minúte, keď sa presadil hlavou po centri Andreu Cambiasa.

Neapolu v 70. minúte neuznali presný zásah Victora Osimhena pre ofsajd, obhajca titulu prehral druhý zápas za sebou a patrí mu priebežne piata priečka s 12-bodovým mankom na Juventus. Lobotka hral do 86. minúty.