Arsenal šokujúco zlyhal a prišiel o post lídra, United hanebne vybuchol pred vlastnými divákmi!

Sklamaní hráči ArsenaluSklamaní hráči Arsenalu Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

LONDÝN - Futbalisti Liverpoolu zvíťazili v zápase 16. kola Premier League na pôde tímu Crystal Palace 2:1. Víťazný gól dal v prvej minúte nadstavenia Harvey Elliott. Manchester United podľahol doma Bournemouthu 0:3.

Londýnsky klub sa dostal do vedenia v 57. minúte, keď pokutový kop premenil Jean Phillipe Mateta. V 75. minúte však uvidel druhú žltú kartu domáci útočník Jordan Ayew a The Reds početnú výhodu využili. Už o minútu vyrovnal Mohamed Salah a striedajúci Elliott rozhodol presnou strelou z hranice šestnástky.

Mohamed Salah oslavuje vyrovnávajúci Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Kin Cheung

Salah tak už zaznamenal za Liverpool vo všetkých súťažiach jubilejný počet 200 gólov, 150 z nich dal v Premier League. Egyptský kanonier sa zároveň posunul na 10. miesto historickej tabuľky strelcov anglickej najvyššej súťaže, vyrovnal sa bývalému hráčovi Liverpoolu Michaelovi Owenovi.

Nováčik ponížil United na domácej pôde

Bournemouth na Old Trafford potvrdil, že sa v uplynulých týždňoch dostal do formy. Sériu bez prehry natiahol na päť stretnutí, štyri z nich pritom vyhral. Manchester United prehral druhýkrát z uplynulých troch stretnutí a po sobote mu patrila 6. priečka.

Marcus Rashford, Luis Sinisterra Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Arsenal uvoľnil prvenstvo Liverpoolu

Futbalisti Arsenalu Londýn prišli v 16. kole o post lídra Premier League. V sobotňajšom šlágri prehrali na ihrisku Aston Villy 0:1 a vedúcu pozíciu uvoľnili Liverpoolu. O jediný gól duelu sa postaral v 7. minúte John McGinn.

Arsenal ukončil sériu štyroch triumfov v sérii, Aston Villa naopak natiahla sériu bez prehry na päť stretnutí. McGinn sa presadil po prihrávke Leona Baileyho, ktorý strelca jediného gólu našiel presným centrom v šestnástke. Arsenal mohol vyrovnať v nadstavenom čase druhého polčasu, no gól Kaia Havertza videoasistent rozhodcu nepotvrdil pre ruku.

Hráči Aston Villa oslavujú Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Premier League - 16. kolo:

Brighton & Hove Albion - FC Burnley 1:1 (0:1)
Góly: 77. Adingra - 45. Odobert

Manchester United - AFC Bournemouth 0:3 (0:1)
Góly: 5. Solanke, 68. Billing, 73. Senesi

Sheffield United - FC Brentford 1:0 (1:0)
Gól: 45.+1. McAtee

Wolverhampton Wanderers - Nottingham Forest 1:1 (1:1)
Góly: 32. Cunha – 14. Toffolo

Crystal Palace - Liverpool FC 1:2 (0:0)
Góly: 57. Mateta (z 11 m) - 76. Salah, 90.+1. Elliott, ČK: 75. Ayew (Crystal Palace) po 2. ŽK

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 13

Viac o téme: Manchester United Mohamed Salah Crystal Palace Arsenal FC Liverpool FC AFC Bournemouth Harvey Elliott