Debakel, na aký nebude ľahké zabudnúť: Favorizovaný Bayern schytal poriadne tvrdú facku

Omar Marmoush a gólové oslavy futbalistov FrankfurtuOmar Marmoush a gólové oslavy futbalistov Frankfurtu Zdroj: SITA/AP/DPA/Arne Dedert

FRANKFURT - Futbalisti Bayernu Mníchov si v Bundeslige pripísali prvú prehru v sezóne. Eintrachtu Frankfurt podľahli v sobotňajšom stretnutí 14. kola vysoko 1:5.

Eintracht od úvodu udával tón duelu a už do prestávky viedol 3:0. Všetky góly zápasu padli v prvej hodine hry a bavorský veľkoklub napokon zaznamenal najhoršiu prehru za uplynulé štyri roky. O dva presné zásahy víťazov sa postaral francúzsky stredopoliar Eric Dina Ebimbe.

Bavorom patrila po sobotňajších dueloch 2. priečka s mankom troch bodov na vedúci Leverkusen. Eintracht ukončil sériu troch duelov bez víťazstva.

Lipsko zvíťazilo v Dortmunde 3:2 v súboji tabuľkových súperov. Dokázalo využiť početnú výhodu, keď už v 15. minúte uvidel červenú kartu Mats Hummels. Lipsko je v tabuľke na 4. mieste o štyri body pred piatym Dortmundom.

Bundesliga - 14. kolo:

Borussia Dortmund - RB Lipsko 2:3 (1:1)
Góly: 45.+6. Süle, 90+3. Füllkrug – 32. Binsibajní (vlastný), 54. Baumgartner, 90.+1. Poulsen, ČK: 15. Hummels (Dortmund)

1. FC Heidenheim - Darmstadt 98 3:2 (1:0)
Góly: 68. a 70. Mainka, 2. Schöppner - 52. Skarke, 60. Maloney (vlastný)

1. FC Union Berlín - Borussia Mönchengladbach 3:1 (1:0)
Góly: 24. Volland (z 11 m), 51. Hollerbach, 76. Kaufmann – 77. Plea

Eintracht Frankfurt - Bayern Mníchov 5:1 (3:1)
Góly: 31. a 50. Dina Ebimbe, 2. Marmúš, 36. Larsson, 60. Knauff - 44. Kimmich

VfL Wolfsburg - SC Freiburg 0:1 (0:0)
Gól: 74. Sildillia