Takúto nakladačku od Slovana nečakal nikto: Podbrezová kydala na svoj dnešný výkon!

Zľava Aleksandar Čavrič (Slovan) a Matej Oravec (Podbrezová) bojujú o loptuZľava Aleksandar Čavrič (Slovan) a Matej Oravec (Podbrezová) bojujú o loptu Zdroj: TASR/Ján Krošlák

PODBREZOVÁ - Bratislavský Slovan prezimuje na čele tabuľky najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Rozhodol o tom v Podbrezovej, kde v 17. kole Niké ligy triumfoval jednoznačne 6:0.

Obhajca titulu má tak na líderskej pozícii štvorbodový náskok pred druhou Žilinou, na programe je v tomto kalendárnom roku už iba jedno kolo.

Slovan rozhodol v sobotu o troch bodoch už v prvom polčase. Ťažil z chýb súpera a viedol za pár minút 4:0. "Vzadu sme absolútne vybuchli, hrali sme katastrofálne,“ netajil sklamanie po prehre so Slovanom obranca Podbrezovej Matej Oravec a pokračoval: „Výsledok je zaslúžený. Pokojne sme mohli inkasovať aj desať gólov. Musíme sa z tohto zápasu poučiť. Boli sme pripravení, že súper bude hrať na brejky. Nepokryli sme ich, v obrane sme mali deň otvorených dverí. Zaspali sme úvod.

Ak inkasujete štyri góly za tak krátky čas, to sa už ťažko dohráva. Cez polčas sme si povedali, že nič nie je stratené, chceli sme nejaké dva góly dať, no bohužiaľ nepodarilo sa nám to.  Pričom ihrisko bolo na 9. december dobre nachystané, síce sa hralo ťažko, ale trávnikárov teba pochváliť.“

Katastrofálne bránenie

Ťažko hľadal slová po zdrvujúcej prehre aj brankár Podbrezovej Richard Ludha: „Bránili sme katastrofálne. Nemali sme prakticky ani jednu šancu. Nezachytili sme úvod zápasu, zaslúžene Slovan vyhral. Mal veľa šancí, využil prakticky všetko, čo sme mu ponúkli. Je to pre nás veľká škola. Hostia mali výborných hráčov vpredu, ktorí majú vysokú kvalitu, ale sú to len ľudia.

My sme boli zle nachystaní na súpera, veľa lôpt sme kazili, ako tím sme nehrali dobre. Trávnik bol dobre nachystaný, škoda len, že my sme neodohrali dobrý zápas. Musíme sa zakusnúť po tejto prehre, lebo čaká nás ešte jeden zápas v tejto jesennej časti. Musíme zabojovať a odniesť si tri body zo Skalice.“

Zľava Juraj Kucka (Slovan) Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Slovanisti boli po vysokom triumfe v Podbrezovej spokojní. Nenechali nič náhodu a už v predposlednom jesennom kole si poistili prvé miesto v tabuľke, na ktorom strávia zimnú prestávku. „Keďže druhá Žilina v piatok vyhrala, bol to na nás menší tlak, ale sme skúsené mužstvo, aby sme sa aj s takýmto tlakom popasovali. Podobný tlak máme každý zápas. Zabojovali sme a ukázali ako sa hrá za Slovan,“ hodnotil jesenný triumf  obranca bratislavského Slovana Lukáš Pauschek a k zápasu v Podbrezovej ešte dodal:

„Výsledok hovorí za všetko. Čo sme si povedali pred zápasom, tak sme do bodky na ihrisku splnili. Hrali sme to, čo sme chceli hrať. Výsledok je možno trošku krutý pre Podbrezovú, lebo sa domáci snažia hrať moderný futbal, sú silní na lopte a majú kvalitný tím. Čakali sme, že Podbrezovčania nás budú tlačiť, disponujú silnou ofenzívou, ale deravejší boli v defenzíve a to sme sa snažili využiť. Čo sa aj podarilo.“

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FK Železiarne Podbrezová