Girona to myslí s útokom na titul vážne: Frustrovaná Barcelona nevedela, čo si počať!

İlkay Gündoğan reaguje na zahodenú šancuİlkay Gündoğan reaguje na zahodenú šancu Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti Girony sa vyšvihli na čelo španielskej La Ligy. V nedeľnom šlágri 16. kola triumfovali na ihrisku FC Barcelona 4:2 a v tabuľke majú dvojbodový náskok pred Realom Madrid. Barcelona na štvrtej priečke zaostáva za lídrom už o sedem bodov.

Girona má v prebiehajúcej ligovej sezóne na konte naďalej jedinú prehru. V katalánskom derby sa na pôde favorita ujala vedenia už v 12. minúte, keď sa presadil Artem Dovbyk. O chvíľu neskôr síce Blaugranas dokázali odpovedať zásluhou Roberta Lewandovského, no v koncovke efektívnejší hostia získali dvojgólový náskok po presných zásahoch Miguela Gutierreza v 40. a Valeryho Fernandeza v 80. minúte. Nádej ešte v nadstavení vykresal Ilkay Gündogan znížením na 2:3, no poistku pre Gironu potom pridal Christian Stuani.

FC Barcelona – Girona FC 2:4 (1:2)
Góly: 19. Lewandowski, 90.+2 Gündogan – 12. Dovbyk, 40. Gutierrez, 80. Fernandez, 90.+5 Stuani