Stačilo 10 minút a bolo vybavené: Slovenským hokejistom vôbec nevyšiel úvod turnaja

Slovenskí hokejisti počas turnaja World Junior A Hockey ChallengeSlovenskí hokejisti počas turnaja World Junior A Hockey Challenge Zdroj: Hockey Canada/Erica Perreaux

TRURO - Slovenský hokejový výber do 19 rokov neuspel ani v druhom zápase na turnaji World Junior Challenge v kanadskom Trure.

V pondelňajšom vystúpení nestačil na výber americkej USHL, podľahol mu 1:6. Jediný slovenský gól zaznamenal v 33. minúte obranca Adam Beluško.

Američania položili základ výhry už v prvej tretine. Slovákov výrazne prestrieľali 22:6 a vybudovali si rozhodujúci trojgólový náskok. Už po 67 sekundách prekonal Haronika v slovenskej bránke Reeder. V 3. minúte pridal druhý gól Phelan a v 10. zvýšil Hendrickson na 3:0. Slováci si v prvej tretine nedali pozor na disciplínu a troma menšími trestami posadili výborne hrajúceho súpera ešte viac na koňa.

V druhej, naopak, mohli ťažiť zo série jeho vylúčení. Neuspeli však a v 29. minúte zvýšil Reeder na 4:0. Až potom sa presadili aj zverenci trénera Martina Dendisa, autorom gólu sa stal Beluško. V tretej tretine Američania korunovali výborný výkon. Hetrik skompletizoval Reeder a skóre na konečných 6:1 uzavrel Brink.

Po úvodnej prehre 2:7 s výberom Kanady východ a pondelňajšom neúspechu s USA čaká Slovákov deň voľna. Na turnaji sa opäť predstavia v stredu 13. decembra, od 20.30 SEČ nastúpia proti Kanade západ.

World Junior Hockey Challenge hráčov do 19 rokov
USA – Slovensko 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Góly: 2. Reeder (Swanson), 3. Phelan (Connor, Lindberg), 10. Hendrickson (Pelosi, Shahan), 29. Reeder (Swanson, Connelly), 54. Reeder (Swanson, Groenewold), 57. Brink (Svoboda) – 33. Beluško (Kopecký). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 48:18.

Zostava SR 19: Haronik – Valent, Moško, Eperješi, Beluško, Královič, Fabuš – Klečka, Jenčko, Cedzo – Ferkodič, Šatan, Kopecký – Maruna, Pitka, Semančík – Kiss, Párička, Stahoň – Tomašec