Najnáročnejšie chvíle futbalového života: Dúbravkov tréner bol maximálne zdrvený, nemal slov

Fikayo Tomori sa teší z gólu AC Milána Fikayo Tomori sa teší z gólu AC Milána Zdroj: SITA/AP/Scott Heppell

NEWCASTLE - Po stretnutí záverečného 6. kola Ligy majstrov medzi Newcastlom a AC Miláno (1:2) boli sklamaní obaja tréneri.

Domáci Eddie Howe ľutoval premárnené vedenie, akákoľvek výhra by totiž "Strakám" vzhľadom na remízu PSG v Dortmunde (1:1) nakoniec stačila na postup do osemfinále. Rovnako kouča AC Stefana Pioliho mrzelo, že jeho tím v milionárskej súťaži končí, vďaka stredajšiemu víťazstvu si ale zahrá aspoň play-off Európskej ligy.

Newcastle potreboval k postupu vyhrať a zároveň akúkoľvek bodovú stratu PSG. AC Miláno sa muselo okrem svojho triumfu spoliehať aj na víťazstvo Dortmundu. Ani jeden z tímov sa nakoniec súhry výsledkov nedočkal a do osemfinále zo skupiny F postúpila z prvého miesta Borussia a z druhého Parížania.

Nemusíme si vôbec nič vyčítať

"Sme úplne zničení, že sa nám nepodarilo prejsť ďalej," neskrýval Howe sklamanie v rozhovore pre televíziu TNT. "Nemôžem byť pyšnejší na to, čo moji hráči na ihrisku odovzdali, fyzicky aj mentálne. Nemusíme si vôbec nič vyčítať," pridal.

Sklamaní futbalisti Newcastlu, vľavo Galéria fotiek (8) Sklamaní futbalisti Newcastlu, vľavo slovenský brankár Martin Dúbravka Zdroj: SITA/AP/Scott Heppell

Newcastle viedol od 33. minúty po góle Joelintona a nahrával mu aj výsledok z Dortmundu. V 59. minúte ale vyrovnal Christian Pulisic a obrat dokonal v hektickom závere Samuel Chukwueze. "Strakám" by pritom remíza stačila aspoň k tretiemu miestu a účasti vo vyraďovacej časti Európskej ligy.

Sklamanie musíme využiť ako motiváciu

"Oba tímy potrebovali vyhrať, útok striedal útok. Bohužiaľ, to pre nás dopadlo zle," ľutoval anglický kouč. "Zápasy v Lige majstrov nám ale ukázali veľa, získali sme skúsenosti. Sklamanie musíme využiť ako motiváciu k ďalšej práci a pokúsiť sa dostať do Ligy majstrov znova," dodal Howe.

Newcastle sa vrátil do LM po 21 rokoch, na jar ale v pohároch pokračovať nebude. Na rozdiel od AC Miláno, ktorý si zahrá Európsku ligu. "Sme sklamaní, že v Lige majstrov končíme. Vedeli sme, že skupina je ťažká, ale zaslúžili sme si lepší výsledok. Bohužiaľ, sme v niektorých stretnutiach nevyužili svoje šance," uviedol na tlačovej konferencii Pioli, ktorého tím v stredu zvíťazil na anglickej pôde prvýkrát od roku 2005 a po 22 zápasoch.

"Odohrali sme skvelý druhý polčas a dostali sa v tabuľke pred Newcastle, mám ale zmiešané pocity. Teraz musíme urobiť všetko pre to, aby sme vyhrali Európsku ligu," podotkol 55-ročný taliansky kouč.

Tréner Stefano Pioli rozdáva Galéria fotiek (8) Tréner Stefano Pioli rozdáva pokyny hráčom AC Zdroj: SITA/AP/Scott Heppell

"Rossoneri" sú sedemnásobnými víťazmi Ligy majstrov, trofej z druhej najprestížnejšej európskej súťaže im ale zatiaľ chýba. Európsku ligu si z tretieho miesta v skupine LM zahrajú vôbec po prvýkrát.