Nemý úžas Novaka Djokoviča: Tenisový kráľ šokovaný z prapodivného rozhodnutia ATP

Srbský tenista Novak Djokovič triumfoval siedmykrát v kariére na turnaji majstrovSrbský tenista Novak Djokovič triumfoval siedmykrát v kariére na turnaji majstrov Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

BELEHRAD - Srbský tenista Novak Djokovič prežil ďalšiu famóznu sezónu. Vyhral tri grandslamy, na Wimbledone dokráčal až do finále.

Jeho tréner Goran Ivaniševič si napriek tomu neodniesol cenu pre najlepšieho kouča roka, pretože bola udelená dvojici Simone Vagnozzi - Darren Cahill, ktorá sa stará o výkony Taliana Jannika Sinnera. Ten síce urobil definitívny skok medzi štyroch najlepších hráčov planéty, ale bola jeho sezóna lepšia ako tá Novakova? Len ťažko.

Novak Djokovič sa po zvrejenení správ vyjadril na sociálnej sieti a neskrýval sklamanie. Správa bola možno písaná s miernou dávkou uštipačnosti a irónie, ale i tak nemožno poprieť, že srbská legenda nebola najšťastnejšia z rozhodnutia ATP.

"Goran, dumám, že musíme vyhrať štyri zo štyroch grandslamov, aby si možno (MOŽNO) bol považovaný za kouča roka. Byť jednotkou na konci roka, získať tri grandslamy a urobiť históriu tohto športu, dopekla, nie je dosť, môj drahý tréner..." napísal 36-ročný Belehradčan.

Sinner sa dostal v sezóne 2023 na štvrté miesto rebríčka ATP a kalendárny rok zakončil s bilanciou 64 výhier a 15 prehier. Prebojoval sa do siedmich finále, vrátane Turnaja majstrov, štyri z nich vyhral. Vo finále Turnaja majstrov podľahol Novakovi Djokovičovi.

Viac o téme: Goran Ivaniševič Novak Djokovič ATP Darren Cahill Jannik Sinner Simone Vagnozzi