Výnimočný fair play moment voči krajanovi: Slovenský brankár ukázal nádherné športové gesto

Denis Godla v drese LitvínovaDenis Godla v drese Litvínova Zdroj: profimedia.sk

BRATISLAVA - Slovenský olympijský a športový výbor si uctil viaceré osobnosti, ktoré sa zaslúžili o výrazný prínos pre športové hnutie.

Ocenenie od Klubu fair play SOŠV si prevzali aj športovci, ktorí vykonali príkladný čin v duchu fair play.

Medailu SOŠV za úspešnú reprezentáciu na olympiádach si prevzali bývalá basketbalistka Eva Guzikiewiczová-Berková a niekdajší stolný tenista Tomáš Jančí. Guzikiewiczová-Berková štartovala na dvoch olympijských hrách, v Soule obsadila s tímom ČSSR 8. miesto, o štyri roky neskôr v Barcelone jej pri derniére Československa pod piatimi kruhmi patrilo 6. miesto. Na ME 1989 získala s tímom striebro. Jančí štartoval na olympiáde v Barcelone, s družstvom ČSFR skončil na MS v Čibe v roku 1991 na bronzovej pozícii.

Cenu Jána Popluhára, najvyššie ocenenie SOŠV v oblasti fair play, získal vodný motorista Marián Jung. Slovenský reprezentant pomohol talianskemu súperovi, ktorý sa po nehode ocitol na šesť minút pod vodou a upadol do kómy, z ktorej sa prebral po dvoch týždňoch.

Cenu Klubu fair play udelili aj hokejovému brankárovi Denisovi Godlovi, ktorý ešte ako hráč Litvínova upozornil rozhodcov, že odpískaný faul na jeho osobu nebol a jeho protivník z Třinca Tomáš Marcinko by nemal dostať dve trestné minúty. Cenu EFPM flame award si prevzal futbalista Marcus Adamec, ktorého pred zápasom dorasteneckej súťaže oslovili, aby ovplyvnil zápas, čo odmietol a záležitosť nahlásil klubu.

"Dnes sme si uctili mnohých výnimočných ľudí, ktorí dosiahli nielen výborné výsledky na športovom poli, ale ktorí sú aj v osobnom živote veľkých vzorom. Ich príbehy ma inšpirujú aj v mojej práci. Keď existuje príležitosť niekomu poďakovať, nemožno to odkladať, pretože táto možnosť sa už nemusí zopakovať.

Chcel by som využiť túto príležitosť, aby som zdôraznil: ctime si naše športové legendy a zásady fair play play. Myslime na to, ako členovia športového hnutia, aké hodnoty zastávame a akú organizáciu zastupujeme," vyhlásil prezident SOŠV Anton Siekel na slávnostnom udeľovaní cien v Slovenskom olympijskom a športovom múzeu.

Viac o téme: Tomáš Marcinko Denis Godla HC Verva Litvínov Slovenský olympijský a športový výbor Eva Guzikiewiczová-Berková
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy