Česko žije hokejom: Toto sa našim bratom podarilo prvýkrát v samostatnej histórii!

Český hokejita Filip Pyrochta (vľavo) a hráč Švajčiarska Tristan Scherwey bojujú o pukČeský hokejita Filip Pyrochta (vľavo) a hráč Švajčiarska Tristan Scherwey bojujú o puk Zdroj: TASR/AP/Patrick B. Kraemer

ZURICH - Švédski hokejisti zvíťazili aj vo svojom druhom zápase na Švajčiarskych hokejových hrách. V sobotu zdolali v Zürichu rivalov z Fínska 3:2 a s plným počtom bodov vedú priebežnú tabuľku. O bod zaostávajú druhí Česi, ktorí vo večernom stretnutí vyhrali nad domácimi Švajčiarmi 3:2 po predĺžení.

O bod zaostávajú druhí Česi, ktorí vo večernom stretnutí vyhrali nad domácimi Švajčiarmi 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 62. minúte obranca Michal Kempný. Národný tím Česka tak prvýkrát v histórii samostatného Česka vyhral od začiatku sezóny päťkrát za sebou. Česi budú v nedeľu bojovať so Švédmi o prvenstvo na turnaji.

Český hokejita Jakub Rychlovský Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Patrick B. Kraemer

Švajčiari síce ťahali opäť za kratší koniec, ale pripísali si aspoň prvý bod na podujatí, keď v tretej tretine dokázali vyrovnať z 0:2 na 2:2. "Suomi" nebodovali ani vo svojom druhom dueli na turnaji. Švajčiarske hokejové hry sú súčasťou prestížneho seriálu Euro Hockey Tour.