Obrovská nespokojnosť v Barcelone: Ďalšie zaváhanie, klub nezažíva vydarené obdobie

Robert Lewandowski Robert Lewandowski Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

VALENCIA - Futbalisti Barcelony stratili v sobotňajšom zápase 17. kola La Ligy na ihrisku Valencie ďalšie body.

Úradujúci španielsky majster len remizoval 1:1 a v uplynulých štyroch ligových dueloch zvíťazil len v jednom. Podľa trénera hostí Xaviho Hernández mužstvo odohralo veľmi dobré stretnutie, dva body považuje za stratu.

Gruzínsky brankár podržal Valenciu

Roman Jaremčuk mohol Valenciu poslať do vedenia už v úvode, keď vystrelil po otočke, ale brankár Inaki Pena podržal tím. V 27. minúte sa k šanci dostali aj hostia, ale zakonečnie poľského kanoniera Roberta Lewandovského zneškodnil Giorgi Mamardašvili.

Blaugranas otvorili skóre v druhom polčase. Frenkie de Jong našiel v šestnáske Raphinhu, Brazílčan prihral na druhej strane úplne voľnému Joãovi Félixovi, ktorý zakončil do odkrytej brány. Domáci však v 70. minúte vyrovnali vďaka Hugovi Guillamonovi.

Stredopoliar sa uvoľnil na hranici šestnástky a trafil presne do pravého horného rohu bránky. V závere mohli zabezpečiť hosťom tri body Ferran Torres alebo Raphinha, no Mamardašvili zachránil Valencii cennú remízu.

Barcelona sa posunula v tabuľke na tretie miesto, keď o bod preskočila Atlético. Na druhý madridský tím Real stráca štyri a prekvapujúceho lídra z Girony šesť bodov, všetci traja konkurenti však majú zápas k dobru.

"Musíme byť oveľa silnejší v súperovej šestnástke. Vieme si vytvoriť šance, ale nedokážeme ich premeniť a preto sa nám nedarí vyhrávať zápasy. Odnášame si len bod, s ktorým sme veľmi nespokojní," povedal Xavi podľa AFP.

Pedri nebol spokojný s výsledkom

Dvadsaťsedemnásobný španielsky šampión počas uplynulého týždňa prekvapujúco prehral v Lige majstrov na pôde belgického tím Royal Antverpy 2:3, no Katalánci mali už pre duelom istý postup.

Nakoniec obsadili prvé miesto v H-skupine a po dvojročnej pauze sa predstavia vo vyraďovacej fáze. Predstavitelia klubu vrátane prezidenta Joana Laportu vyjadrili Xavimu podporu pred stretnutím vo Valencii, ktoré španielske médiá označili za "finále".

Jules Koundé a Cristhian Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

"Sme s trénerom, toto nie sú dobré chvíle pre nikoho z nás. Musíme byť jednotní, aby sme to zvrátili," uviedol Pedri. Stredopoliar nebol spokojný s výsledkom stretnutia vo Valencii: "Akýkoľvek duel, v ktorom nezískame tri body, je pre nás tvrdou ranou. Urobili sme veľa vecí správne, ale nedali sme viac gólov. Myslím si, že naša hra bola oveľa lepšia ako v zápase s Gironu, kde sme neboli dobrí."

Domáci bodovali po dvoch prehrách a vďaka bodu sa posunuli na 10. priečku. "Vynaložili sme obrovské úsilie a dosiahli sme remízu, na ihriská súperov sa trápime a nedarí sa nám," skonštatoval jediný strelec domácich, ktorý prvýkrát v novej sezóny La Ligy nastúpil v základnej jedenástke: "Tréner dáva v tíme priestor iným hráčom, ale ja vždy pracujem na tom, aby som bol k dispozícii, keď ma budú potrebovať."

Raphinha Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

Bilbao pristrihlo krídla Atléticu

Atlético Madrid prehralo na pôde Bilbaa 0:2. Domáci potvrdili dobrú formu, trpkosť prehry nespoznali už v siedmom zápase za sebou a znížil odstup od prvej štvorky. Gorka Guruzeta otvoril skóre duelu na začiatku druhého polčasu a o trinásť minút neskôr potvrdil triumf Nico Williams.

Atlético prehralo štvrtý zápas v sezóne, každý na ihrisku súpera. Na domácom štadióne naopak zvládlo všetkých osem stretnutí. "Nemôžeme hrať takto. Je rozdiel, aký výkon predvádzame doma a vonku. Takto sa nedajú vyhrávať tituly," povedal brankár hostí Jan Oblak.

Sevilla odvolala trénera

Hráči Sevilly pokračujú v nepresvedčivých výkonoch, v sobotu podľahli doma Getafe 0:3 a patrí im so ziskom trinástich bodov až 16. pozícia v 20-člennej tabuľke. Rovnaký počet bodov má aj Cádiz, ktorý figuruje na zostupovej 18. priečke.

Po stretnutí vedenie andalúzskeho tímu odvolalo z funkcie trénera Diega Alonsa. Pod vedením uruguajského kormidelníka mužstvo nevyhralo osem ligových zápasov v rade a prehralo všetky štyri stretnutia v skupine Ligy majstrov.

Viac o téme: FC Barcelona Xavi Hernández FC Valencia Pedri