Historický úspech a umiestnenie českého tímu: Finále prinieslo obrovskú kuriozitu

Na snímke víťazný tím EgyptaNa snímke víťazný tím Egypta Zdroj: Twitter/World Squash (WSF)

TAURANGA - Českí squashisti obsadili na majstrovstvách sveta tímov na Novom Zélande deviate miesto. V záverečnom stretnutí porazili Hongkong 2:1 a doterajšie maximum na šampionáte vylepšili o 12 priečok. Titul obhájil Egypt po finálovom víťazstve nad Anglickom.

Daniel Mekbib úvodný zápas prehral, Česi potom vyrovnali po skreči druhého duelu. Viktor Byrtus a Tsz Kwan Lau sa na začiatku tretieho setu zrazili, český reprezentant nemohol kvôli zraneniu lýtka pokračovať a rozhodcovia kvôli súperovmu zavineniu prisúdili výhru jemu.

Rozhodol Jakub Solnický, ktorý prešiel turnajom bez porážky. "Posledný zápas som si veľmi užil, mám rád rozhodujúce a napínavé bitky. Hralo sa mi super. Všetci sme podali na šampionáte svoje maximálne výkony. Trúfam si povedať, že takýto výsledok sa už len tak nepodarí zopakovať,“ uviedol Solnický v tlačovej správe.

Squash bude novým olympijským športom

Tréner Ondrej Uherka po historickom úspechu pripomenul, že squash bude o päť rokov v Los Angeles olympijským športom. "Verím, že sa tam naši hráči alebo hráčky majú veľkú šancu pozrieť. Päť rokov je dlhá doba a ja dúfam, že sa nám týmto výsledkom podarilo inšpirovať nadchádzajúce generácie,“ povedal kouč.

Šieste zlato z MS získal Egypt. Za Anglicko pritom vo finále nastúpili Mohamed a Marwan Elshorbagyovci, ktorí sa v minulosti podieľali na dvoch egyptských tituloch.

Viac o téme: Squash Česko Egypt Hongkong
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy