Ani kanonáda Liverpoolu v šlágri s United na výhru nestačila, Arsenal zostáva na anglickom tróne

Virgil van Dijk, Curtis Jones a futbalisti Liverpoolu reklamujú údajnú ruka Lukea Shawa v pokutovom územíVirgil van Dijk, Curtis Jones a futbalisti Liverpoolu reklamujú údajnú ruka Lukea Shawa v pokutovom území Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpoolu nevyužili príležitosť vrátiť sa na pozíciu lídra anglickej Premier League. V nedeľnom šlágri 17. kola remizovali na domácej pôde s Manchestrom United 0:0 a figurujú na druhej priečke tabuľky o bod za vedúcim Arsenalom.

Zverenci trénera Jürgena Kloppa sa nedokázali presadiť, hoci mali územnú prevahu a strelecky boli výrazne aktívnejší. "Červených diablov" prestrieľali 34:6. Manchester je na siedmom mieste tabuľky, na konte má o desať bodov menej než Liverpool.

Facundo Pellistri a Kostas Galéria fotiek (9) Facundo Pellistri a Kostas Tsimikas v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Arsenal na anglickom tróne

Hráči Arsenalu triumfovali nad Brightonom 2:0. Úvodný gól vsietil v 53. minúte brazílsky útočník Gabriel Jesus, v závere zápasu sa presadil Kai Havertz. Arsenal má jednododový náskok pred Liverpoolom aj treťou Aston Villou, ktorá zvíťazila v Brentforde 2:1.

Brentford viedol nad Aston Vilou od 45. minúty, keď sa presadil Keane Lewis-Potter. V 71. minúte však došlo na strane domáceho tímu k vylúčeniu obrancu Bena Meeho. Hostia využili početnú prevahu, v 77. minúte vyrovnal Alex Moreno a víťazný gól strelil päť minút pred koncom riadneho hracieho času Ollie Watkins.

V ďalšom zápase zvíťazili hráči West Hamu nad Wolverhamptonom jednoznačne 3:0. Dvoma gólmi k tomu prispel Ghančan Mohammed Kudus.