Sparta to dokázala dokonca v oslabení: Kompletné trio českých favoritov muselo otáčať

Áno, Slavia, takto vás vidíme radi Áno, Slavia, takto vás vidíme radi Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

OSTRAVA - Futbalisti Slavie Praha triumfovali vo štvrtom zápase českej ligy za sebou. V nedeľnom dueli 19. kola zvíťazili na pôde Baníka Ostrava 3:2. Po prvom polčase bol stav nerozhodný, víťazný gól vsietil v 59. minúte obranca Jan Bořil. V drese domácich sa presadil slovenský stredopoliar Tomáš Rigo.

Hráči Sparty Praha natiahli sériu ligových víťazstiev na šesť zápasov a naďalej figurujú na čele tabuľky. Na domácom ihrisku zdolali Teplice 2:1. Od 4. minúty pritom hrali bez vylúčeného Lukáša Sadílka a väčšinu zápasu prehrávali o gól. O vyrovnanie sa v 72. minúte postaral Ladislav Krejčí a o triumfe domácich rozhodol v 90. minúte Nigérijčan Victor Olatunji.

V ďalšom zápase zvíťazila Viktoria Plzeň v Olomouci 3:1. Jediný gól domáceho tímu strelil Denis Ventúra.

česká liga - 19. kolo:

FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha 2:3 (2:2)
Góly: 27. Buchta, 29. RIGO - 26. Jurečka, 45.+1 van Buren, 59. Bořil, ČK: 67. Tanko (Ostrava)
/T. Rigo hral do 86. min, L. Almási a F. Blažek nastúpili v 78. min, M. Madleňák sedel na lavičke náhradníkov - M. Tomič hral do 85. min, I. Schranz nastúpil v 85. min, J. Hromada sedel na lavičke náhradníkov/

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:3 (1:2)
Góly: 9. VENTÚRA - 10. Šulc, 45. Dweh, 90.+5 Vydra
/T. Digaňa a J. Chvátal odohrali celý zápas, D. Ventúra hral do 77. min, M. Macík sedel na lavičke náhradíkov - E. Jirka hral hral do 90. min, M. Tvrdoň sedel na lavičke náhradníkov/

AC Sparta Praha - FK Teplice 2:1 (0:1)
Góly: 72. Krejčí, 90. Olatunji - 13. Yasser, ČK: 4. Sadílek (Sparta)