VIDEO Perfektná reklama pre náš hokej: Bodová explózia Slovákov v zámorí

Útočník Martin Chromiak v drese OntariaÚtočník Martin Chromiak v drese Ontaria Zdroj: Twitter/The Mayor

NEW YORK - Slovenskí hokejisti majú za sebou vydarenú noc v nižšej zámorskej súťaži AHL.

Jakub Demek a Martin Chromiak zaznamenali zhodne dva body za gól a asistenciu, po návrate na farmu sa strelecky presadil aj Miloš Kelemen, ktorý strelil víťazný gól Tucsonu. Asistenciou prispel k výhre Patrik Koch.

Demek dosiahol druhý presný zásah v sezóne, keď vsietil víťazný gól Hendersonu v domácom zápase s Coachella Valley (5:1). Pridal aj jednu asistenciu a pripísal si dva plusové body. Za hostí nastúpil jeho krajan Marián Studenič, ale v treťom zápase za sebou vyšiel bodovo naprázdno.

Dvojbodový duel zažil aj Chromiak, ktorý strelil svoj siedmy gól v sezóne a zaznamenal aj asistenciu. Jeho Ontario však prehralo na ľade Abbotsfordu 2:5. Chromiaka vyhlásili za druhú hviezdu zápasu.

Kelemen sa vrátil z prvého tímu Arizony na farmu do Tucsonu a hneď aj skóroval v dueli proti San Jose. Jeho gól mal navyše prívlastok víťazný, Roadrunners vyhrali na ľade San Jose 8:6. Bol to jeho tretí gól v sezóne v AHL, pripísal si aj dva plusové body. Jeho spoluhráč Patrik Koch asistoval pri prvom góle hostí.

Viac o téme: AHL Marián Studenič Patrik Koch Miloš Kelemen Martin Chromiak Jakub Demek
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/Ontario Reign
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy