Prvotriedna česká šou v priamom prenose: Lepší návrat som si nedokázal ani predstaviť

Patrik Schick a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiPatrik Schick a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

LEVERKUSEN - Český futbalový reprezentant Patrik Schick prispel hetrikom v prvom polčase k domácemu triumfu Bayeru Leverkusen nad Bochumom 4:0.

Po góloch v pohárových súťažiach tak skóroval aj v nemeckej Bundeslige, napriek tomu cíti, že po návrate na trávniky ešte nie je v stopercentnej forme a dokáže hrať oveľa lepšie.

Schick otvoril skóre v 30. minúte, keď premenil penaltu po faule Manuela Riemanna. O dve minúty neskôr český útočník zvýšil na 2:0 po prihrávke od Jeremieho Frimponga. Tesne pred polčasovou prestávkou zavŕšil čistý hetrik, keď sa presadil hlavou z rohového kopu. Schick po návrate po zranení dostal prvýkrát šancu v základnej zostave Leverkusenu, v stretnutí odohral 67 minút.

"Som veľmi šťastný. Lepší návrat som si nedokázal ani predstaviť," vyznal sa po zápase. "Ešte nie som na tom stopercentne. Cítim, že mi stále niečo chýba. Môžem hrať oveľa lepšie," citoval Schicka portál iDnes.cz.

Šanca pre ostatných

V zostave Leverkusenu chýbal najlepší tímový strelec Victor Boniface z Nigérie spolu s piatimi ďalšími africkými hráčmi, ktorí sa pripravujú na januárový Africký pohár národov. "Určite to bez nich nebude ľahké, ale máme široký a veľmi silný káder. Takže sa naskytne šanca pre ostatných," dodal Schick.

Jeho tím si na čele tabuľky udržal štvorbodový náskok pred obhajcom titulu Bayernom Mníchov, ktorý v stredu zvíťazil na ihrisku Wolfsburgu 2:1. Na súpiske bavorského klubu chýbali stredopoliari Leon Goretzka a Joshua Kimmich, ktorých trápi chrípka.

Patrik Schick a jeho Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

V 33. minúte Jamal Musiala spracoval center od Thomasa Müllera a z tesnej blízkosti prekonal brankára domácich Koena Casteelsa. O desať minút neskôr po prihrávke od Müllera skóroval kanonier Harry Kane. Za domácich dokázal závere prvého polčasu už len znížiť Maximilian Arnold.

Bayern sa počas celého druhého polčasu bránil proti húževnatému súperovi, ktorého trénuje niekdajší kouč mníchovského klubu Niko Kovač. "Je to skvelý tím, ktorý ma fantastického trénera. Nemôžeme kontrolovať ich hru, jediné, čo vieme, robiť, je neustále ich tlačiť. Ešte nie sme ani v polovici sezóny, takže sa na nich nemôžeme príliš sústrediť," vyhlásil Kane podľa AFP.

Bundesliga sa po zimnej prestávke znovu rozbehne 12. januára, Bayern privíta na domácom štadióne Hoffenheim, Leverkusen sa o deň neskôr predstaví v Augsburgu.

Viac o téme: Bundesliga Bayer Leverkusen Bochum Patrik Schick