Dúbravka nezabránil prehre Newcastle, zúfalé trápenie Manchestru United nemá konca

Andros Townsend prekonáva Martina DúbravkuAndros Townsend prekonáva Martina Dúbravku Zdroj: SITA/AP/Nick Potts/PA

LONDÝN - Futbalisti Newcastlu United prehrali v sobotnom zápase anglickej Premier League na ihrisku Lutonu 0:1. O jediný gól stretnutia sa postaral v 25. minúte Andros Townsend. Slovenský brankár Martin Dúbravka odchytal v bráne hostí celý duel. Pre "straky" to bola tretia prehra z uplynulých štyroch zápasov.

West Ham zvíťazil doma nad Manchestrom United 2:0. Hostia natiahli v lige sériu bez víťazstva na tri zápasy, "kladivári" uspeli v treťom zo štyroch uplynulých duelov. O ich triumfe rozhodli v 72. minúte Jarrod Bowen a o šesť minút neskôr Mohammed Kudus.

"Červení diabli" dokázali vyhrať len raz v uplynulých siedmich zápasoch a v predošlých štyroch ani raz neskórovali. To sa im stalo prvýkrát od roku 1992. Paul Scholes, bývalý úspešný hráč klubu po sobotnom zápase v televíznom prenose uviedol: "Taktika trénera ten Haga v zápasoch u súpera ja naivná."

Fulham prehral doma s Burnley 0:2, tento duel vstúpil do histórie ligy. Po prvý raz totiž rozhodovala zápas najvyššej anglickej súťaže žena. Rebecca Welchová už pôsobila ako štvrtá rozhodkyňa v PL v zápase medzi Fulhamom a Manchestrom United 4. novembra, rozhodovala aj stretnutia v druhej lige a v Pohári FA. Pred vstupom na ihrisko si od niekoľkých fanúšikov vyslúžila potlesk.

Nottingham doma podľahol Bournemouthu 2:3, od 23. minúty hral bez vylúčeného obrancu Willyho Bolyho. V drese hostí sa hetrikom blysol anglický útočník Dominic Solanke, víťazný zásah dal v tretej minúte nadstaveného času.

Tottenham zdolal doma Everton 2:1, pripísal si tretiu výhru po sebe a posunul sa na štvrté miesto tabuľky. Na vedúci Arsenal stráca tri body, no líder hral večerný derby zápas s tretím Liverpoolom.

sumáre:

FC Fulham - FC Burnley 0:2 (0:0)
Góly: 47. Odobert, 66. Berge

Luton Town - Newcastle United 1:0 (0:0)
Gól: 25. Townsend
/M. DÚBRAVKA odchytal za hostí celý zápas/

Nottingham Forest - AFC Bournemouth 2:3 (0:0)
Góly: 46. Elanga, 74. Wood - 50., 57. a 90.+3 Solanke, ČK: 23. Boly (Nottingham)

Tottenham Hotspur - FC Everton 2:1 (2:0)
Góly: 9. Richarlison, 18. Son - 82. Gomes

West Ham United - Manchester United 2:0 (0:0)
Góly: 72. Bowen, 78. Kudus

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12

Viac o téme: Manchester United West Ham United Martin Dúbravka Tottenham Hotspur Newcastle United FC Luton Town