V priebehu jednej minúty prišlo vyrovnanie: Slovenská osemnástka otočila prehratý zápas

Slovenská osemnástka sa raduje z góluSlovenská osemnástka sa raduje z gólu Zdroj: SZĽH/Tomáš Cicoň

ZUCHWIL - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov víťazne vstúpili do Turnaja piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile.

Vo svojom úvodnom stretnutí zdolali v utorok domácich rovesníkov 3:2 po predĺžení, hoci ešte v polovici tretej tretiny prehrávali 0:2. Víťazný gól slovenskej "osemnástky" strelil v tretej minúte predĺženia Michal Švrček.

Zverenci trénera Martina Dendisa sa na podujatí stretnú ešte s Nemcami, Čechmi a Fínmi.

Turnaj piatich krajín hráčov do 18 rokov v Zuchwile:
Švajčiarsko – Slovensko 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 18. Grossniklaus (Geisser), 21. Antenen (Blessing, Grossniklaus) - 41. Vrtiel, 41. J. Chovan (Šatan, Straka), 63. Švrček (Dravecký)

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/
Martin Dendis, tréner SR 18: "Od úvodnej minúty sa hral hokej na vysokej medzinárodnej úrovni. Bolo to z oboch strán hore-dole a tímy si navzájom nič nedarovali. Švajčiari skórovali v závere prvej tretiny a gólom potrestali aj náš pasívnejší vstup do druhej časti hry. Na nepriaznivý vývoj stretnutia sme zareagovali oddychovým časom. Povedali sme si veci, ktoré musíme zmeniť, a odvtedy sme prebrali taktovku. Chalani ukázali nezlomný charakter. Zvýšenou aktivitou nútili súpera, ktorý nestíhal tempu, častejšie faulovať.

V tretej tretine sme síce stále prehrávali 0:2, ale hráči predviedli víťaznú mentalitu. Neboli spokojní s priebežným stavom a kvalitného protivníka často zavreli vo vlastnom pásme. Mali sme tlak, vytvárali sme si veľa šancí a vybojovali sme si vyrovnanie. V predĺžení sme Švajčiarom takisto nič nedarovali a išli sme za víťazstvom, ktoré sa nám napokon podarilo dosiahnuť. Chalani ukázali, že tvoria súdržný kolektív. Zblokovali veľa striel a takisto Martin Haronik chytal výborne. Teraz si musíme oddýchnuť a pripraviť sa na ďalšie zápasy, ktoré nás čakajú v rámci tohto kvalitného turnaja."

ďalší výsledok:
Nemecko – Česko 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
Góly: 7. Lisler (Švec), 11. Sikora (Pohludka, Lisler), 29. Daníček (Hlinský, Novotný), 35. Benák (Novotný, Daníček), 41. Sikora (Chaloupka, Pohludka), 44. Liesler (Pohludka, Mrtka), 51. Liesler (Švec)