Besnenie bude mať ďalekosiahle následky: Zo športového Grécka dorazila príšerná správa

Ilustračné fotoIlustračné foto

ATÉNY - Grécky policajt, ktorý bol začiatkom decembra vážne zranený pri vyčíňaní fanúšikov po volejbalovom derby medzi Panathinaikosom Atény a Olympiakosom Pireus, dnes zomrel.

Oznámili to predstavitelia nemocnice v Aténach, kde bol tridsaťjedenročný muž od incidentu hospitalizovaný. Policajta zasiahla do stehna svetlica 7. decembra pri strete poriadkových síl s fanúšikmi tradičných klubov a výrazná strata krvi u neho viedla k zástave srdca. Lekári mu amputovali nohu v snahe zachrániť život. Polícia zatkla osemnásťročného muža, ktorý sa priznal k hodeniu svetlice.

Udalosťami po volejbalovom zápase vyvrcholila vlna násilia v gréckom športe. Vláda kvôli vzrastajúcemu počtu incidentov rozhodla o tom, že až do 12. februára sa budú hrať zápasy prvej futbalovej ligy bez divákov. Na všetkých štadiónoch tiež majú byť inštalované kamery s vysokým rozlíšením obrazu a vstupné brány s elektronickým systémom, ktorý určí identitu fanúšikov. Krátko po násilnostiach rezignoval prezident gréckej futbalovej ligy Vangelis Marinakis.

Viac o téme: Olympiakos Pireus Panathinaikos Atény Vangelis Marinakis
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy