Po výprasku od Slovenska okamžitá odpoveď: Česi totálne prevalcovali severského outsidera!

Vpravo český útočník Jiří Kulich oslavuje gól, vľavo jeho spoluhráč Matyáš MelovskýVpravo český útočník Jiří Kulich oslavuje gól, vľavo jeho spoluhráč Matyáš Melovský Zdroj: TASR/AP/Adam Ihse

GOTEBORG - Českí hokejisti porazili na majstrovstvách sveta juniorov v Göteborgu Nórsko 8:1 a odčinili úvodnú vysokú prehru so Slovákmi (2:6). Hetrikom sa zaskveli kapitán Jiří Kulich a ďalší útočník Eduard Šalé. Kulich pridal navyše aj asistenciu.

Zverenci kouča Patrika Augustu vyhrali vďaka Kulichovým gólom prvú tretinu 2:0. Severania síce v úvode druhej časti znížili, ale ďalšie góly národného tímu Česka pridali Aleš Čech a Šalé, ktorý sa do druhej prestávky presadil dvakrát. V treťom dejstve sa zapísal medzi strelcov ešte Matej Šapovaliv, hetrik dovŕšili Šalé a krátko po ňom aj Kulich.

Vľavo český hráč Matěj Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/AP/Adam Ihse

Česi získali vo švédskom Göteborgu prvé tri body do tabuľky B-skupiny, nováčik najvyššej kategórie Nórsko je po dvoch dueloch bez bodu.

Ďalším súperom českých mladíkov v základnej skupine B bude v piatok mužstvo USA. Zápas začne o 17. hodine.

B-skupina (Frölundaborg):

Nórsko - Česko 1:8 (0:2, 1:3, 0:3)
Góly: 11. Kulich (Prčík, Šapovaliv), 18. Kulich (Melovský, Hamara), 33. Čech (Becher), 33. Šalé, 39. Šalé (Melovský, Sapoušek), 49. Šapovaliv (Melovský, Kulich), 54. Šalé (Bareš, Rymon), 56. Kulich (Hamara, Štancl).