Dostal do rúk národný tím a krajine chce splniť sen: Skúsený tréner má takmer nemožnú úlohu

Uruguajčan Jorge Fossati na lavičke tímu Universitario de LimaUruguajčan Jorge Fossati na lavičke tímu Universitario de Lima Zdroj: SITA/AP/Martin Mejia

LIMA - Novým trénerom peruánskej futbalovej reprezentácie sa stal Uruguajčan Jorge Fossati.

Sedemdesiatjedenročný kouč naposledy viedol klub Universitario de Lima v najvyššej peruánskej súťaži a do národného tímu prichádza s cieľom kvalifikovať sa na MS 2026.

"Pre rok 2024 máme jasné ciele. Vrátiť sa na víťaznú cestu a uspieť v kvalifikácii na majstrovstvá sveta. Dôverujeme skúsenostiam a schopnostiam Jorgeho Fossatiho. Budeme pracovať na tom, aby sa Peruáncom splnil sen," uviedol prezident peruánskej futbalovej federácie (FPF) Agustin Lozano Saavedra podľa DPA.

Fossati počas svojej bohatej trénerskej kariéry šéfoval aj lavičke v reprezentácii rodného Uruguaja (2004-2005) a v rokoch 2016-2017 koučoval Katar.

Peru je v tabuľke juhoamerickej kvalifikácie po šiestich dueloch s dvoma bodmi na poslednom 10. mieste. Na postupovú 6. priečku stráca päť bodov. Peruánci sa prebojovali na záverečný svetový šampionát päťkrát v histórii, naposledy sa predstavili v roku 2018 v Rusku.

Viac o téme: Peru Jorge Fossati
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Twitter/Fanáticos del Fútbol - Perú
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy