Lobotkov šéf si zobral slovo: Všetka vina je moja, beriem na seba zodpovednosť

Futbalista Neapola Khvicha Kvaratskhelia Futbalista Neapola Khvicha Kvaratskhelia Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

RÍM - Futbalisti Interu Miláno v piatkovom zápase 18. kola talianskej Serie A prekvapujúco remizovali na pôde Janova 1:1.

Pre "Nerazzurri" to bolo iba štvrté ligové stretnutie bez plného bodového zisku, napriek zaváhaniu sú na čele tabuľky. Obhajca titulu SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zakopol s Monzou (0:0) a nezvíťazil už v troch dueloch za sebou. Prezident klubu Aurelio De Laurentiis sa priaznivcom "Partenopei" ospravedlnil za výkony mužstva a zobral zodpovednosť na seba.

Inter opäť nastúpil bez najlepšieho strelca súťaže Lautara Martineza. Absencia argentínskeho útočníka bola v ofenzíve citeľná, keďže Milánčania mali iba miernu prevahu v streleckých pokusoch na bránu (6:4). V zostave lídra súťaže figuroval namiesto Martineza francúzsky zakončovateľ Marcus Thuram, ktorý sa však strelecky nepresadil v treťom stretnutí za sebou.

Bez kapitána to proste nejde

Všetkých osem gólov zaznamenal v prebiehajúcom ročníku práve po boku Martineza, bez kapitána tímu sa nepresadil ani raz. Jediný presný zásah hostí strelil v Janove v 42. minúte rakúsky reprezentant Marko Arnautovič, ktorý sa najlepšie zorientoval po tom, ako Nicolo Barella nastrelil žrď.

"Vedeli sme, aký zápas nás čaká, narazili sme na Janov, ktorý je na tom dobre fyzicky aj psychicky. Mojim chlapcom nemôžem nič vyčítať okrem toho, že sme mali lepšie brániť rohový kop minútu pred koncom prvého polčasu, pretože poznáme súperovu silu v nastaveniach.

Keby sme sa vyhli gólu, druhý polčas by sa vyvíjal lepšie. Nie sme spokojní a chceli sme vyhrať, ale máme veľmi dobré postavenie v tabuľke, aj keď vieme, že každý zápas bude mať takéto nástrahy. Mužstvo dalo do zápasu všetko," citoval trénera Interu Simoneho Inzaghiho denník La Gazzetta dello Sport.

Simone Inzaghi rozdáva pokyny Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

Výraznejšiu prevahu v početnosti streľby na bránu (9:3) mali hráči Neapola proti Monze. "Partenopei" však mohli prísť aj o jeden bod, no v 68. minúte stredopoliar hostí Matteo Pessina trestuhodne zle kopol nariadený pokutový kop. "Som rád za chlapcov, ktorí mali v sebe správneho ducha v tomto zápase," povedal tréner hostí Raffaele Palladino, ktorý v nadstavenom čase druhého polčasu videl červenú kartu.

Obaja tréneri dostali červenú kartu

Rovnako nedopozeral duel z lavičky od 82. minúty ani domáci kouč Walter Mazzarri, ktorý si pri postrannej čiare zastal svojho hráča Chviču Kvaraccheliju po tom, ako sa dostal do roztržky s Francúzom Warrenom Bondom. "Pozrite sa na dôvod môjho vylúčenia. Chviča je dobitý a dúfam, že sa niekto rozhodne napomenúť tých, ktorí ho provokujú, pretože sa to stalo už v piatom zápase a teraz je fér o tom hovoriť," poznamenal 62-ročný kormidelník mužstva spod Vezuvu.

Neapolčanom patrí v tabuľke až 7. priečka mimo miest zaručujúcich účasť v pohárovej Európe. SSC pred vianočnými sviatkami vypadol v osemfinále aj z domáceho pohára po prehre 0:4 s Frosinone. Po bezgólovom stretnutí s Monzou si zobral slovo prezident klubu Aurelio De Laurentiis, ktorý sa ospravedlnil za výkony úradujúceho talianskeho šampióna.

"Všetka vina je moja, beriem na seba zodpovednosť za to, čo prežívame. Musím sa Neapolčanom ospravedlniť za naše postavenie v tabuľke. Sezóna je však dlhá a my sa budeme pohybovať na trhu, aby sme dobehli stratený čas a napravili zlé výsledky," vyjadril sa 74-ročný majiteľ SSC.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: Aurelio De Laurentiis SSC Neapol Inter Miláno Stanislav Lobotka Serie A FC Janov