Ďalšia prehra podčiarkla hrozivý záver roka: Arsenal totálne stratil formu

Antonee Robinson a Bukayo SakaAntonee Robinson a Bukayo Saka Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu prehrali v anglickej Premier League druhý zápas za sebou.

V nedeľňajšom zápase 20. kola podľahli na pôde Fulhamu 1:2, sú tri stretnutia v rade bez víťazstva a nevyužili šancu poskočiť na čelo neúplnej tabuľky. Víťazný gól domácich strelil v 60. minúte Bobby Decordova-Reid a jeho tím sa tak dostal na trináste miesto pred Crystal Palace.

Arsenal neprehral s mestským rivalom takmer dvanásť rokov - z predošlých jedenástich vzájomných stretnutí triumfoval v ôsmich. Do vedenia ho poslal už v piatej minúte Bukayo Saka, ešte do prestávky však vyrovnal Raul Jimenez. Po presnom zásahu jamajského stredopoliara Decordovu-Reida zvýšili hostia aktivitu a boli aj viac pri lopte. Ich súper však dokázal hroziť z brejkov a aspoň vyrovnať sa favoritovi nepodarilo.

V ďalšom silvestrovskom zápase vyhral Tottenham nad Bournemouthom 3:1. Domácich poslal do vedenia už v úvode duelu Pape Matar Sarr, no víťazný gól vsietil až v 72. minúte kapitán Son Heung-mi. Poistku pridal zakrátko Richarlison a Alex Scott už len znížil na konečných 1:3. Piaty Tottenham sa tak priblížil na rozdiel bodu práve k Arsenalu na štvrtej priečke. Dvanásty Bournemouth zasa prišiel o štvorbodový náskok na Fulham, ktorý má však o zápas menej.