Slováci na dne, najväčšia rana v živote: Hlasy mladých hokejistov po trpkom vypadnutí

Sklamaný kapitán Adam Sýkora po prehratom štvrťfinále proti FínskuSklamaný kapitán Adam Sýkora po prehratom štvrťfinále proti Fínsku Zdroj: IIHF

GÖTEBORG - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo štvrťfinále juniorských MS s Fínskom 3:4 po predĺžení. "Suomi" rozhodli o svojom triumfe už po 24 sekundách extra času, keď skóroval Jere Lassila.

hlasy po zápase /zdroj: JOJ Šport/:

Servác Petrovský, útočník SR: "Ťažko sa hodnotí zápas. Všetci sme veľmi sklamaní, stalo sa to isté, čo minulý rok. Bohužiaľ, bol to pre nás posledný turnaj spolu. Netreba však vešať hlavy, vrátime sa silnejší a zahráme si spolu aj v A-tíme."

Filip Mešár, strelec gólu SR na 3:3: "Veľké sklamanie. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, vyrovnali sme a stále sme verili vo víťazstvo. V predĺžení sa zopakoval rovnaký scenár z minulého roka. Išli sme si za svojím cieľom, odohrali sme dobrý zápas, ale nedá sa nič robiť. Niečo nám chýba v predĺžení, no som hrdý na chlapcov."

Adam Sýkora, kapitán SR: "Neviem, či som už dostal takú ranu v mojom živote. Vrátili sme sa do zápasu a vyrovnali 40 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Som na dne. Je to bolestivá prehra. Pre náš ročník to bola posledná šanca niečo dokázať. Opäť nám chýbal kúsoček."

Adam Gajan, brankár SR: "Ťažko sa hľadajú slová. Bol to iný zápas ako pred rokom. Veril som, že to môžeme zvrátiť, no zaspal som pri rozhodujúcom góle. Asi nám to opäť nebolo súdené."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 38

Viac o téme: Slovensko Fínsko MS v hokeji do 20 rokov Ivan Feneš Peter Repčík Filip Mešár Adam Sýkora Dalibor Dvorský Servác Petrovský Maxim Štrbák Samuel Honzek Adam Gajan
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy