Maďarská radosť, slovenské sklamanie: Mladé volejbalistky do bojov o šampionát vstúpili prehrou

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/Milan Drozd

MARIBOR - Slovenské volejbalistky do 20 rokov odštartovali 1. kolo kvalifikácie turnaja MEVZA o postup na ME v slovinskom Maribore prehrou 1:3 s Maďarkami. Druhý duel odohrajú vo štvrtok o 11.00 h proti Chorvátkam.

1.kolo kval.ME U20:

SLOVENSKO – MAĎARSKO 1:3 (-19, -13, 15, -13)
Rozhodovali: Buchar (ČR) a Vedriš (Slov.).

SLOVENSKO: Dreisigová 16, Truchlá 7, Siládiová 7, Valentová 9, Žiačiková 4, Cibulová 1, liberka Štefaníková (Tamara Hrušecká 1, Matalíková 1, Moníková 0, Bíliková 4, Boldocká 3). Tréner: M. Maličký.

MAĎARSKO: Jámborová 10, Mikusová 3, Erössová 5, Botyánszkiová 19, Feketeová 6, Tóthová 2, liberka Baksaová (Vértesová 0, Tarrová 1). Tréner: G. König.

hlas po zápase: /zdroj svf.sk/:

Marek Maličký, tréner Slovenska: „V úvode sa nám nedarilo plniť pokyny na servise. Veľakrát sme triafali libero, čo nám sťažovalo obranu na sieti. V určitých fázach hry sme boli netrpezliví a chceli sme hneď ukončiť rozohru, z čoho premenilo veľa individuálnych chýb. Tretí set sme hrali to, čo sme trénovali. Dostali sme Maďarky pod tlak a v podstate sme ich k ničomu nepustili. V štvrtom sete sme stratili vedenie z 5:3 na 5:9 a už sme sa nevedeli chytiť späť. Turnaj sa začal, zajtra nás čaká Chorvátsko a ideme bojovať ďalej.“

Viac o téme: Slovensko 20 MEVZA Maďarsko 20
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy