VIDEO Skutočne vážny problém pre NHL: Trest do konca zápasu za toto? Snáď iba žartujete...

Bobby McMann v bitke s Iľjom ĹubuškinomBobby McMann v bitke s Iľjom Ĺubuškinom Zdroj: SITA/AP/Kyusung Gong

ANAHEIM - V nočnom zápase NHL medzi Anaheimom a Torontom sa zrodila výhra Maple Leafs 2:1 po predĺžení.

Okrem famózneho výkonu českého brankára Lukáša Dostála v drese Anaheimu (55 zákrokov z 57 striel) zaujal aj kontroverzný moment, po ktorom putoval pod sprchy Bobby McMann, torontský útočník, po zákroku na ruského nováčika Pavla Minťukova.

K situácii prišlo v prvej tretine, McMann bežným zákrokom poslal k mantinelu svojho ruského súpera hneď po tom, ako hráč Ducks odohral puk. Po porade rozhodcov bol McMann vylúčený do konca zápasu. Ťažko si predstaviť, že pred 10-15 rokmi by sa niekto zamýšľal nad takýmto trestom.

"Myslím si, že toto je sotva vylúčenie. Som šokovaný, že toto bol vyšší trest," napísal jeden z fanúšikov pod video twittrového účtu Spittin Chiclets. "Ako môže byť toto vôbec vylúčenie, nehovoriac o treste do konca zápasu? Príšerné rozhodnutie," napísal ďalší. "Päť minút za čistý zákrok je šialenosť."

Na margo poslednej noci si treba položiť otázku, či sa NHL stáva mäkkou ligou, ktorá sa uberá nesprávnym smerom. Rozhodcovské rozhodnutia sú preberané týždeň čo týždeň a vedenie súťaže by sa malo pozrieť hlbším okom na tento problém. Zdravie hráčov je prvoradé, ale nemožno zrazu vylučovať hráčov do konca zápasu za čisté zákroky.

Dištanc pre Zuckera

Oddelenie hráčskej bezpečnosti zámorskej hokejovej NHL suspendovalo na tri zápasy Jasona Zuckera z Arizony. Tridsaťjedenročný útočník Coyotes si vyslúžil trest za nešetrný zákrok na útočníka Nicka Cousinsa z Floridy.

NHL vo svojom vysvetlení trestu označila zákrok za zásah zozadu na hráča, ktorý nemal puk v moci. Zucker pri ataku Cousinsa oplácal predošlý "hit" na svojho spoluhráča Juusa Välimäkiho.

Podľa podmienok kolektívnej zmluvy prišiel Zucker na základe priemerného ročného platu o viac ako 82-tisíc amerických dolárov. Peniaze poputujú do fondu pomoci hráčov v núdzových situáciách.

Viac o téme: Anaheim Ducks Toronto Maple Leafs Bobby McMann Pavel Minťukov
  • Zdroj: TASR, Športky