Roma, Roma, mia: Mesiace plynú, taliansky gigant čaká na vyriešenie prípadu Mourinho

José MourinhoJosé Mourinho Zdroj: SITA/AP/Massimo Paolone/LaPresse

RÍM - José Mourinho dementoval správy, podľa ktorých by mal zasadnúť na lavičku brazílskej futbalovej reprezentácie. Portugalec sa podľa vlastných slov naplno sústredí na svoju prácu v AS Rím, kde však nemá pevnú pôdu pod nohami.

"Brazílčania so mnou priamo nehovorili. Povedal som môjmu agentovi, aby s nikým nerokoval až pokým nebudeme vedieť, či ma AS Rím chce, alebo nie. Neverím šumom, ktoré sa objavili v éteri, že majitelia klubu už hľadajú môjho nástupcu. Dôverujem im a nemám žiadny dôvod myslieť si, že by niečo také robili poza môj chrbát," citovala Mourinha agentúra AFP.

Šesťdesiatročný uznávaný kouč vedie AS od júna 2021, jeho kontrakt sa naplní v lete a nie je isté, či príde k jeho obnoveniu. V predošlých dvoch sezónach obsadil s tímom šieste miesto v Serie A a predvlani s ním vyhral premiérový ročník Európskej konferenčnej ligy. V minulej sezóne prehrali jeho zverenci vo finále Európskej ligy. Aktuálne patrí "giallorossi" v tabuľke najvyššej talianskej súťaže siedma pozícia so 17-bodovou stratou na lídra Inter Miláno.

Brazília intenzívne hľadá trénera, dočasne vedie "kanárikov" Fernando Diniz. Juhoameričanom medzitým stroskotali snahy o angažovanie Taliana Carla Ancelottiho, ktorý medzi vianočnými sviatkami predĺžil zmluvu s Realom Madrid.

Viac o téme: Brazília José Mourinho AS Rím
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy