Zlatý sen v Göteborgu: Slovenský rozhodca sa predstaví vo finále MS v hokeji do 20 rokov

Oto Durmis (vpravo)Oto Durmis (vpravo) Zdroj: Profimedia

GÖTEBORG - MS v hokeji hráčov do 20 rokov dnes vyvrcholia zápasmi o bronz a zlato.

Vo finále bude mať zastúpenie aj slovenský hokej. V dueli medzi domácim Švédskom a USA sa ako čiarový rozhodca predstaví Oto Durmis, ktorý v minulej sezóne rozhodoval zápas o bronz na MS hráčov do 18 rokov a v roku 2022 účinkoval aj vo finále Ligy majstrov.

V základnej skupine rozhodoval duely Švédsko - Lotyšsko, Fínsko - Nemecko, Švajčiarsko - Nórsko, štvrťfinále Česko - Kanada a semifinále Švédsko - Česko.

Okrem neho duel povedie Micha Hebeisen zo Švajčiarska, Mark Pearce z Kanady a na čiare bude Durmis spolupracovať so Shaneom Gustafsonom z USA. 

Slovensko malo na MS až troch rozhodcov

Na turnaji sa zo slovenských rozhodcov ešte okrem Ota Durmisa predstavil aj čiarový rozhodca Daniel Konc ml., ktorý rozhodoval štvrťfinále medzi USA a Lotyšskom a v základnej skupine mal štyri zápasy: USA - Nórsko, Kanada - Lotyšsko, USA - Česko, Švédsko - Fínsko. 

Hlavný rozhodca Marek Žák rozhodoval v základnej skupine tri zápasy (Česko - Nórsko, Švédsko - Nemecko a Kanada - Nemecko) a viedol aj priamy súboj o záchranu medzi Nemeckom a Nórskom.

Zľava Oto Durmis, Marek Galéria fotiek (2) Zľava Oto Durmis, Marek Žák a Daniel Konc ml. Zdroj: Športky.sk

Viac o téme: USA Švédsko IIHF MS v hokeji do 20 rokov Marek Žák Oto Durmis Daniel Konc ml.
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy