Celé Česko je na nohách: Hokej je krásny, pretože nikdy neviete, čo sa môže stať

Českí hokejisti do 20 rokov sa tešia po zisku bronzuČeskí hokejisti do 20 rokov sa tešia po zisku bronzu Zdroj: SITA/AP/Bjorn Larsson Rosvall/TT News Agency

PRAHA - Gratulácie k bronzovému úspechu mohli prijímať po úžasnom obrate v stretnutí o 3. miesto na majstrovstvách sveta hokejistov do 20 rokov v Göteborgu na sociálnych sieťach českí reprezentanti.

Obrat z 2:5 na 8:5 vrátane posledných štyroch gólov počas 50 sekúnd v 59. min nadchol aj prezidenta Českého hokeja Aloisa Hadamczika, ktorý ako tréner doviedol českú dvadsiatku v roku 2005 v americkom Grand Forks rovnako k tretiemu miestu.

"Hokej je krásny, pretože nikdy neviete, čo sa môže stať. Naši juniori dokázali nemožné. Poklona celému tímu, gratulujem k bronzovým medailám. Ďakujem všetkým fanúšikom za podporu," napísal Hadamczik na sieti X.

Čakanie na úspech od roku 2005 ukončili juniori až vlani striebrom v kanadskom Halifaxe pod vedením Radima Rulíka a na súčasného kouča seniorskej reprezentácie nadviazal Patrik Augusta. Dve medaily za sebou získala česká dvadsiatka naposledy v rokoch 2000 a 2001, keď zverenci Jaroslava Holíka dvakrát triumfovali.

Budú si to pamätať celý život

Trojnásobný víťaz Stanleyho pohára a majster sveta z roku 1985 Jiří Hrdina, sledoval šampionát priamo v Göteborgu ako európsky skaut Dallasu. "Absolútne neuveriteľné posledné tri minúty zápasu o bronz. Otočiť zápas z 2:5 na 8:5 je parádne. Veľká gratulácia a myslím, že si chlapci tento zápas budú pamätať do konca života," reagoval Hrdina, ktorý mohol brať večer v Göteborgu ako krásny darček k jeho 66. narodeninám.

Úspech českej dvadsiatky prežívali aj hokejisti hrajúci v NHL či AHL. "Gratulácia borcom!!!" zablahoželal útočník Jakub Lauko z Bostonu, účastník troch juniorských MS. "Odchádzaš na ranné rozkorčuľovanie a stav zápasu o bronz je 2:5. O 25 minút sa vraciaš a stav je 8:5. Hokejový zázrak. Famózne. Neskutočné. Obrovská gratulácia a klobúk dolu. Ste borci," napísal útočník Matej Blümel hrajúci na farme Dallasu v AHL, ktorý je bronzovým medailistom z predvlaňajších majstrovstiev sveta vo Fínsku.

Viac o téme: Česko Fínsko Alois Hadamczik MS v hokeji do 20 rokov
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy