VIDEO Duda a Suslov prispeli k nečakanej dráme: Milánsky gigant sa triasol do posledných sekúnd

Thomas Henry po zahodenej penalte HellasuThomas Henry po zahodenej penalte Hellasu Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 19. kola talianskej Serie A nad Hellasom Verona 2:1 a upevnili si post lídra súťaže. Na čele tabuľky majú päťbodový náskok pred Juventusom Turín, ktorý čakal nedeľňajší súboj na ihrisku Salernitany.

V drese Hellasu zasiahli do hry obaja slovenskí reprezentanti Ondrej Duda a Tomáš Suslov. Prvý menovaný si dokonca pripísal asistenciu na vyrovnávajúci gól Thomasa Henryho v 74. minúte.

Thomas Henry a gólové Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

V 90.+4 minúte však hostia inkasovali po presnom zásahu striedajúceho Davida Frattesiho, pričom ich "čierny deň" následne podčiarkli červená karta pre Darka Lazoviča a nepremenená jedenástka v podaní Henryho v desiatej minúte nadstaveného času. Verona sa so ziskom 14 bodov nachádza len o skóre nad pásmom zostupu.

Monza si pripísala do tabuľky tri body po víťazstve 3:2 nad Frosinone. Cagliari získalo dôležitý bod v boji o záchranu na pôde Lecce, kde remizovalo 1:1. V tabuľke tak o bod preskočilo Veronu, ktorej patrí 18. priečka, prvá v pásme zostupu.

Serie A - 19. kolo:

Frosinone Calcio - AC Monza 2:3 (0:2)
Góly: 56. Harroui, 75. Soule (z 11 m) - 18. Dany Mota, 45. Carboni, 55. Soule (vlastný)

US Lecce - Cagliari Calcio 1:1 (1:0)
Góly: 31. Gendrey - 68. Oristanio
/A. Obert (Cagliari) bol na lavičke náhradníkov/

Inter Miláno - Hellas Verona 2:1 (1:0)
Góly: 13. Martinez, 90.+4 Frattesi - 74. Henry, ČK: 90.+6 Lazovič (Verona)
/O. Duda odohral celý zápas, T. Suslov (obaja Verona) hral do 90.+1 min a dostal ŽK/