Dúbravka potvrdil svoje kvality: Newcastlu čistým kontom vychytal postup v pohári

Joelinton a gólové oslavy futbalistov NewcastleJoelinton a gólové oslavy futbalistov Newcastle Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys/PA

SUNDERLAND - Futbalisti Newcastlu United postúpili do 4. kola anglického Pohára FA. V sobotu triumfovali na ihrisku druholigového Sunderlandu 3:0. Za "straky" odchytal celý zápas slovenský brankár Martin Dúbravka a pripísal si čisté konto.

Newcastlu potvrdil úlohu favorita a od 35. minúty viedol po vlastnom góle Daniela Ballarda. Víťazstvo a postup potvrdil v druhom polčase dvoma gólmi Alexander Isak. Švédsky útočník upravil krátko po polčase na 2:0 a v závere premenil aj penaltu. Dúbravka si pripísal počas stretnutia dva zákroky.